Alergia na wiosnę

nieprzyjemne to, kiedy wychodzi słońce, temperatura wzrasta, resztki śniegu roztapiają się, a my, alergicy zaczynamy smarkać i generalnie dziwnie się czuć. przechadzki czy sprzątanie na świeżym powietrzu powodują ból głowy, katar i okropne samopoczucie, a my sobie dumamy i podziwiamy ciut z zazdrością tych wszystkich, którym nie dolega alergia. No coż… pomimo takich przeszkód nauczyliśmy się funkcjonować z tego typu chorobą.

co to istotnie jest ta cała alergia – więcej info -, ta znajomo brzmiąca, ale niepoznana dostatecznie, szczególnie przez osoby nietkniętych jej nieznośnym działaniem?

Alergia jest obecna, kiedy organizm reaguje nie tak jak należy, na czynniki, które organizm powinien bagatelizować. Tak się jednakowoż nie dzieje i pojawia się problem. Przyczyną są alergeny znajdujące się, między innymi, w pyłkach roślin, pokarmach, nieczystościach…

tabletki
Autor: peace6x
Źródło: http://www.flickr.com

Układ odpornościowy, jak sama definicja wskazuje ochrania organizm przed tego typu, z pozoru niewinnymi detalami. Z pozoru, ponieważ organizm alergika pracuje trochę inaczej. mianowicie, rozważa czy pojawiający się czynnik to nieprzyjaciel. Jeśli wywoła to alarm organizm zacznie się bronić, a jak to, już każdy alergik wie idealnie: kichanie, zapalenie spojówek, alergiczny nieżyt nosa, kaszel…- czytaj więcej.

Można wyodrębnić dwie bardzo znane rodzaje alergii. Pierwsza z nich to alergia wyziewna (substancje, które są odpowiedzialne za infekcję wchodzą do organizmu przez układ oddechowy – inhalacja), druga – układem pokarmowym.

Na szczęście, z powodzeniem da się walczyć z alergią, należy jedynie zastosować się do kilku wytycznych. Jeśli chorujemy na alergię pokarmową, najkorzystniej, jak będziemy unikać takich pokarmów, które wywołują przykre symptomy. Do tych produktów zaliczyć można owoce, ryby, orzeszki ziemne czy mleko krowie.

Alergicy wyczuleni na pyłki roślin muszą w miarę zdolności ignorować miejsca, gdzie zagęszczenie pyłków jest za duże. korzystniej wybierać okolice nadmorskie lub wysokogórskie, które są mniej brudne.

Dla uczulonych na pyłki roślin zaś najkorzystniej nie przebywać w miejscach, w których stężenie pyłków jest stosunkowo znaczne. Dobrym|ciekawym rozwiązaniem jest też rezygnacja z wielu rzeczy w mieszkaniu, które mogą zbierać kurz.

W tym artykule są niezwykle fascynujące informacje, ale kiedy chcesz zgłębić więcej, odszukaj także inne dane, jakie dostępne są tutaj.

W dużych miastach (Warszawa, Kraków czy Wrocław), szczególnie w porze letniej, całkowity kurz przy dosyć suchym okresie letnim zasypuje nasze mieszkania. Może niewidoczny na początku mocno przeszkadza osobom nieobojętnym na kurz. Warto w takim razie wentylować pokoje, ale już późnym wieczorem, kiedy kurz opadł.

Jeśli i to nie skutkuje, udaj się do doktora, który na pewno znajdzie radę na minimalizację nieprzyjemnego uczulenia.