Autyzm jako schorzenie rozwojowe, które prowadzi do separacji

Autyzm jest zaburzeniem rozwojowym, które ma prosty związek z zaburzeniami pracy mózgu. Ma parę charakterystycznych właściwości. Dzieci autystyczne uciakają od otoczenia, czasem zamykają się w sobie. Ich wymiana informacji i kontakt z otoczeniem są nad wyraz ograniczone. Dla wielu opiekunów zaburzenie to brzmi jak kara dla ich pociechy. Czy jednakże tak musi być? Czy jest możliwość uwolnienia się z tego ograniczenia?

Zespół Aspergera
Autor: Sadasiv Swain
Źródło: http://www.flickr.com

Na wstępie warto co więcej zaznaczyć, że autyzm ma bardzo szerokie spektrum autystyczne. Wyróżnia się zespół Aspergera, autyzm wczesnodziecięcy i autyzm atypowy. Są co więcej inne jego odmiany. W każdym razie dzieci chorujące na zespół Aspergera także izolują się od rówieśników, ale w głębi serca mają potrzebę tworzenia głębokich relacji z innymi (doczytaj: Mam Swój Świat). Jeżeli chodzi o przyczyny autyzmu, to nadal nie ma co do nich jednoznacznego wyjaśnienia. Nikt precyzyjnie ich nie określił. Ale faktem jest, że są one natury psychologicznej i biologicznej. Jeśli chodzi o biologiczne, to istnieje duża możliwość, że mają związek z okresem płodowym dziecka i przyczynami natury neurologicznej. To wszystko mogło rzutować również na sferę psychiczną dziecka.

W zasadzie to wyróżnia się dwa rodzaje autyzmu: dziecięcy i schizofreniczny (więcej: ).

Zobacz, jakiego rodzaju informacje znajdziesz po przejściu do serwisu www (http://www.vetan.wroclaw.pl/szkolenia/szkola-anestezjologii-weterynaryjnej). Zapewne będą niesamowicie pasjonujące i warte uwagi, co sprawi, że wielokrotnie będziesz tu wracał.

W przypadku schizofrenicznego dziecko nad wyraz odizolowuje się od innych dzieci. W przypadku autyzmu dziecięcego, maluch ma ogromną nadwrażliwość na bodźce. Jest to tak duże oddziaływanie tych bodźców, że maluch ma trudności z poprawnym ich przyswojeniem i skutkiem tego ucieka do własnego świata. Należy przy tym dodać, że nazwa „dziecięcy” nie oznacza, że tyczy się tylko okresu dziecięcego. Ale chodzi tu o to, że został odkryty w tym okresie.

Zespół Aspergera
Autor: Hot Gossip Italia
Źródło: http://www.flickr.com

Jak wygląda kwestia leczenia z autyzmu? Wielu ludzi jest zasugerowanych, że nie można się z tej dolegliwości uleczyć. Jest w tym stwierdzeniu wiele prawdy, gdyż przecież autyzm dotyka sprawy funkcjonowania mózgu. Jednak w ostatnim czasie lekarze dali zielone światło wszystkim rodzicom pragnącym zdrowia swoich dzieci. Stwierdzają, że dość prędka terapia(zobacz psychoterapia indywidualna dorosłych kraków) i diagnoza upraszczają dostosowanie interpersonalne osoby chorującej na autyzm. Nie można jej dogłębnie wyleczyć, ale można pomóc odnaleźć się w relacjach międzyosobowych.