Balkonik pomagający w rehabilitacji i nie tylko – gdzie kupować takie akcesoria?

Wiele razy, każdy z nas mógł widzieć osobę, która poruszała się z pomocą kul ortopedycznych, ale też mieliśmy okazję widzieć osoby, które mają balkonik rehabilitacyjny. Bardzo często osoby, które mają już sowie lata poruszają się z pomocą tego typu balkonika. Jest on im konieczny, by byli w stanie w miarę zwyczajnie chodzić.

Gabinet fizjoterapii

Autor: D’Arcy Norman
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście z takim balkonikiem mogą też chodzić osoby, które uległy wypadkowi i które właśnie wracają do zdrowia. Muszą oni na pewno mierzyć swoje siły na zamiary i w początkowej fazie rehabilitacji nawet spacer z takim balkonikiem może wydawać się ciężką sprawą.

Jeżeli zainteresował Cię opublikowany w tym serwisie artykuł, śmiało sprawdź ponadto towarzyszące informacje (https://gorillacoffee.pl/) – one również są warte zainteresowania.

Jednak po pewnym czasie nabiorą oni sił do tego stopnia, że dadzą radę ruszać się o własnych siłach. Balkonik jest, więc konieczny osobom w różnym wieku. Mogą to być też osoby młode, które chorują przewlekle i na których pewne fizyczne problemu wymusiły to, że przez całe życie muszą wspierać się balkonikiem. W takim przypadkach należy również nie zapominać o tym, że balkonik trzeba myć. Zastanowić się też warto nad tym czy nie sensowniejszy od tradycyjnego balkonika byłby ten z kółkami.

Jeżeli znajdująca się w tym artykule interpretacja Cię przekonała, to zobacz dodatkowo inne wypowiedzi na nasz temat (terapiamanawa.pl/odwyk-hazardowy/), który był poruszony w tym miejscu.

Ale to wszystko trzeba przedyskutować z osobą, która musi używać takiego balkonika. To osoba, która chodzi wspierając się na balkoniku rehabilitacyjnym powinna podejmować decyzję co do sprzętu, którą ma używać. Zbyt wiele rzeczy jest już poza zasięgiem takich osób, żeby jeszcze podejmować w tego typu sprawach decyzje za nich.

Źródło artykułu: Amplio

Taboret do łazienki

Kiedy w naszym domu jest osoba o ograniczonej sprawności ruchowej, bez względu na to czy jest to związane z wiekiem czy z powodu jakiegoś wypadku, istotne jest żeby uprościć jej poruszanie się w mieszkaniu. Okazuje się, że nawet taboret łazienkowy może stać się czymś koniecznym. Bardzo często okaże się on potrzebny do tego, żeby można było usiąść pod prysznicem i się wymyć. A takie taborety łazienkowe są zabezpieczone przed wilgocią lub można po prostu wybrać plastikowy taboret. Ogółem warto spytać tego członka rodziny o to, czego potrzebuje, jak możemy mu pomóc. Bo osoby sprawne oczywiście są w stanie pomyśleć o krześle łazienkowym, ale z innymi sprawami mogą mieć kłopot. A czasem wystarczy przestawić meble i nagle wychodzi na to, że osoba, której przy chodzeniu pomaga balkonik może o wiele sprawniej się poruszać. Dlatego należy szukać łatwych rozwiązań, które uproszą komuś i tak nader pogmatwane życie.

Źródło informacji: