Bezpieczeństwo w podróży, czyli o czym musimy pamiętać wyruszając samochodem na wczasy

Wybierając się na wczasy samochodem dobrze jest pamiętać o kilku istotnych rzeczach, które mogą z jednej strony nam pomóc, ale również mogą być gwarantem naszego bezpieczeństwa w trakcie podróży. Na pewno do spraw, jakie należy wziąć pod lupę należeć będą sprawy tyczące bezpośrednio stanu naszego samochodu. To jest rzecz oczywista. Udając się gdziekolwiek w trasę musimy zatroszczyć się p to, aby samochód był bez żadnych zastrzeżeń jeśli chodzi o stan techniczny.

apteczka do samochodu

Autor: Medisave UK
Źródło: http://www.flickr.com
Typową czynnością jest również sprawdzenie ilości oleju w silniku. Istotne jest również skontrolowanie płynu chłodniczego czy nawet stanu wycieraczek, w sytuacji kiedy zaskoczy nas ulewa w czasie podróży, w szczególności na takiej drodze jak autostrada. Zanim ruszymy sprawdźmy również stopień wytarcia ogumienia. Ludzie nierzadko zapominają o tym, że to właśnie ogumienie stanowią ten element, który bezpośrednio trzyma auto na jezdni. Kolejną rzeczą, o jakiej dobrze jest pamiętać jest odpowiednie wyposażenie samochodu.

Każdy samochód powinien być wyposażony w gaśnicę, trójkąt oraz kamizelkę odblaskową.

Jeżeli chcesz pogłębić swą znajomość rzeczy na ten temat, to czytaj tu restauracja baranowo kolejne treści. Należy kliknąć w ten link.

Za brak którejkolwiek z tych rzeczy możemy otrzymać mandat. Warto także nie zapominać o rzeczach, które być może nie są obligatoryjne i regulowane przez prawo, jednak bez wątpienia mogą się przydać w podróży, a czasami nawet uratować życie. Takim przedmiotem jest na pewno apteczka samochodowa dobrze wyposażona. Oprócz plastrów i wodą utlenioną rzadko nie mamy w niej wiele. Stosownie zagospodarowana apteczka do samochodu powinna jednak zawierać nieco więcej istotnych dla życia i zdrowia przedmiotów. Niezmiernie istotną rzeczą jest instrukcja udzielania pierwszej pomocy. Nie zawsze kierowcy potrafią takiej pomocy udzielić, a jest to najważniejsza czynność w przypadku nieszczęśliwego wypadku. Niekiedy zaleca się, aby apteczka do samochodu miała również defibrylator aed.

Defibrylator tego typu jest urządzeniem, które daje nam możliwość uratowanie komuś życia poprzez pobudzenie jego mięśnia sercowego. W przypadku defibrylatora aed nie trzeba mieć profesjonalnego przeszkolenia, przez co może być to narzędzie ratujące życie w rękach każdego kierowcy, który zna zasadę jego działania (defibrylator AED w dobrej cenie). Nie zapominajmy, że posiadając zestaw do pierwszej pomocy w aucie, możemy uratować komuś życie. Nie warto zatem zwlekać z kupnem atestowanej apteczki, która będzie zawierać wszystkie niezbędne rzeczy.