Choroba hemoroidalna i sprawne metody leczenia

Hemoroidy to wyjątkowo dokuczliwy problem zdrowotny, a równocześnie bardzo wstydliwy. Nierdzako wstyd jest na tyle odczuwalny, że nawet nie pomyślimy, aby udać się do lekarza. Jak zatem rozpoznać hemoroidy i czy można skutecznie leczyć je środkami dostępnymi bez recepty?
Jakie są objawy hemoroidów?
Po pierwsze jeśli podejrzewamy, że ten problem nas dotyczy, musimy upewnić się jakie są objawy hemoroidów, aby nie pomylić ich z inną przypadłością.

smak
Autor: iStockphoto.com
Guzki krwawnicze odbytu pełnią bardzo ważną funkcję – uszczelniają kanał odbytu, a wraz z mięśniami zwieracza pozwalają kontrolować oddawanie stolca i gazów. Problem pojawia się, gdy te guzki wypełniają się krwią ponad miarę oraz nie opróżniają się z niej właściwie, a jednocześnie są zbyt rozciągnięte. Na skutek takiego problemu (zalegania krwi) dochodzi do stanu zapalnego, wówczas możemy mówić o chorobie hemoroidalnej. Pierwszym objawem choroby jest świąd w okolicy odbytu, następniew następnej fazie ból w trakcie siedzenia i poruszania się. Ponadto, w czasie wypróżniania można zauważyć niewielkie krwawienie. Nigdy nie należy zlekceważyć nawet wczesnych objawów opisywanej choroby, gdyż powiększone guzki mogą czasem doprowadzić do powikłań zapalnych bądź zakrzepowych, dlatego tak ważne jest, aby działać szybko, nim choroba się rozwinie (sprawdź jakie są objawy hemoroidów). Nieleczone hemoroidy, które często powracają mogą wymagać operacji.
jakie są objawy hemoroidów
Autor: Trevor Ellestad
Źródło: http://www.flickr.com
Leki na hemoroidy bez recepty
W każdej aptece, zarówno tej tradycyjnej jak i prowadzącej sprzedaż online bez najmniejszego problemu zakupimy lek (zobacz raniseptol cena) na hemoroidy bez recepty.

Jeśli fascynuje Cię przedstawiany artykuł, odszukaj witrynę, która opisuje analogiczne wątki, też będą na pewno ciekawe.

Dostępne są tabletki, maści oraz czopki o przeciwzapalnym działaniu. Najczęściej leki na hemoroidy mają naturalne substancje, odpowiednio stosowane są zatem bezpieczne. Jeśli hemoroidom towarzyszą zaparcia, warto zastosować leki pęczniejące i rozluźniające stolec. Należy mieć na uwadze, że jeśli choroba jest zaawansowana bądź leczenie zachowawcze nie przynosi poprawy, wówczas należałoby sięgnąć po inne metody leczenia.

Aktualnie popularnością cieszy się laseroterapia, która nie wymaga znieczulenia. Niestety za zabieg z wykorzystaniem lasera musimy zapłacić ze swojej kieszeni. W ramach NFZ proponowana jest operacja, która należy do bardziej inwazyjnych metod leczenia.