Choroby oczu do rzadkich nie należą

Chociaż może czasami trudno w to uwierzyć, nawet nowotwory są w stanie je zaatakować. Jasne że, to bywa jedna z tych najniebezpieczniejszych chorób oczu, co nie oznacza wcale, iż pozostałe nie są niebezpieczne.
Okazują się, być może nie tyle dla życia, lecz nieleczone mogą skutkować utratą wzroku.

Jakie to choroby? Jedną z bardziej groźnych jest na pewno jaskra. Borykający się z nią muszą bezwzględnie kontrolować wysokość ciśnienia w gałce ocznej – gdy wzrośnie zbyt wysoko, grozi wtedy nieodwracalna utrata wzroku. Bardzo częsta choroba oczu? Oczywiście zaćma. Czasami rozwija się pomalutku, lecz gdy dostrzegamy, że tracimy na ostrości widzenia, warto udać się do specjalisty, gdyż najprawdopodobniej są to jej początki. Leczy się ją operacyjnie, szczęśliwie w łatwy i w zasadzie bezbolesny sposób. Stosowane współcześnie laserowe usuwanie zaćmy okazuje się być kilkunastominutowym zabiegiem, a pacjent po paru godzinach może opuścić szpital.

Przypadł Ci do gustu nasz opis? Więc czytaj to medycyna nuklearna warszawa, co chcesz na następnej witrynie, którą z chęcią dla Ciebie opracowaliśmy.

Jest tak tak dlatego, że chory u którego wykonuje się laserowe usuwanie zaćmy nie jest usypiany. Znieczulone odpowiednimi kroplami jest tylko oko. Nazywana przypadłością starszych ludzi katarakta wcale nie jest przypisana jedynie seniorom. Bardzo często może bowiem być następstwem urazów oka – w takim momencie też oczywiście musi być usuwana.

rentgen

Autor: Krzysztof Pędrys
Źródło: http://www.flickr.com
zęby

Autor: iXell
Strata wzroku dla każdego jednego jest tragedią, po której najprostszych czynności należy uczyć się od nowa.

Lepiej więc czasami z błahego powodu udać się do specjalisty niż omijać go latami, chociaż jakość wzroku wskazuje na to, iż dzieje się z nimi coś niedobrego.