Ciuchy w paski – kochamy czy jednak nie?

W tym sezonie zostałyśmy dosłownie obsypane paskami. Zobaczyłyśmy paski pionowe, paski poziome, paski wąskie i paski szerokie. Multikolor albo w wydaniu klasycznym, jako mix biało – czarny – jak w przypadku sukienki Viola. Miłośniczek tego rodzaju zestawów jest najprawdopodobniej tyle samo, co przeciwniczek – te są zdania, że paski pogrubiają i zaburzają proporcje figury.

Nie do końca jest to prawda, powinno się zwyczajnie dobrać paski do własnej sylwetki i odpowiednio dopasować części pozostałego stroju. Sukienki w paski świetnie spiszą się na sylwetce rodzaju Cegła – bez wyraźnie zaznaczonej talii i biustu. Wszystkie kobiety o drobniuteńkiej i chłopięcej sylwetce będą bardzo dobrze reprezentowały się właśnie w sukienkach tego rodzaju.
Sukienki Andrzejkowe
Autor: Pandzior.pl
Źródło: Pandzior.pl

Sukienka o fasonie szmizjerki sprawdzi się wspaniale noszona, na co dzień, pasek w talii stanowczo uwydatni kształty – taka jest właśnie sukienka Christina.Prócz sukienek w sklepie internetowym Melanż na wyszukamy też spódnice w paski i tuniki – też w paski. Takim przykładem pięknej tuniki może być tunika Florentyna. Wspaniała na lato, znakomicie reprezentuje się z gładkimi spodniami w kontrastowym kolorze. Ponieważ paski na tunice są szerokie konieczne jest założenie wysokich obcasów – w ten sposób unormujemy figurę. Przy wzorze tego rodzaju powinniśmy uważać na długość tuniki – nie może być nazbyt długa – wówczas optycznie skróci nam nogi i zaburzy tym samym proporcje. Nie może być również nazbyt krótka – tunika niebywale nas poszerzy. A wszak nie o dodatkowe kilogramy nam chodzi.Tego lata odszukamy także mnóstwo spódnic we wzory, w tym w paski. Takimi przykładami są spódnica Jola i spódnica Eve. Obydwie spódnice w świetnie wyglądają z gładkim topem są bowiem na tyle wzorzyste i tym samym wyraziste, że nie potrzebują mocnej oprawy.

Paski są nieodzownym wzorem tkanin od lat i takim pewnie zostaną. Każdego roku możemy wybierać pośród wzorów i kolorów, w tym wśród printów roślinnych, czy zwierzęcych. Warto aczkolwiek podkreślić, że trend pasków jest jednym z najmocniej zarysowanych i … uwielbianych!