Co ciekawego dla osób puszystych mogą zaproponować sklepy z odzieżą, jaka jest ich oferta dla takich klientów.

Osoby które mają nieco więcej kilogramów do niedawna jeszcze miały bardzo trudno jeśli chodzi o ubieranie się. Workowate sukienki uszyte z byle jakich tkanin albo niekształtne koszule średnio zachęcały do ich ubierania. Duże marki odzieżowe ani trochę nie były zainteresowane tym, aby sprzedawać odzież dla puszystych, bo im się to po prostu zupełnie nie opłacało – zdecydowaną większość swoich kolekcji sprzedawano w standardowych rozmiarach.

Kobieta na ławce

Autor: David Schiersner
Źródło: http://www.flickr.com
Kobiety radziły z tym sobie w różny sposób, niektóre sprowadzały takie ubrania z zachodu, inne samodzielnie szyły albo zajmowały się tym jakieś znajome krawcowe. Lecz rozwiązania tego typu nie były ani tanie, ani praktyczne, a że osób z większą wagą bez przerwy było coraz więcej, to koniec końców ktoś zaczął dostrzegać potencjał takiej grupy odbiorców. Powoli w sklepach pojawiać się zaczęły duże rozmiary , i momentalnie spotkały się one z ogromnym zainteresowaniem. Sprawiło to, że także największe sieci odzieżowe zauważyły, jak duże możliwości ma tego typu sprzedaż.

Obecnie XXL odzież możliwa będzie do kupienia w wielu najróżniejszych miejscach. Spory jej asortyment oferowany jest właśnie w salonach największych odzieżowych sieci, ich propozycja sukcesywnie jest rozszerzana o kolejne grupy towarowe. W propozycji takich sklepów są więc nie tylko same spódnice, spodnie i sukienki, lecz również modna odzież zimowa, taka jak kurtki i płaszcze. Niektóre ze sklepów zaczynają się wręcz specjalizować w tego typu grupie asortymentowej, skupiając się tylko na propozycji dla tęgich klientów. W takich sklepach można bez żadnego skrępowania zmierzyć dostępną odzież, zapytać sprzedawcę o wsparcieodzież (zobaczysz tu)w razie potrzeby dokonać niezbędnych przeróbek.

Kobieta w kapeluszu

Autor: mariadelajuana
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo duży wpływ na popularność takich sklepów ma również fakt, że oferują one odzież bardzo modną, uwzględniającąodzież (więcej na tej stronie)kie współczesne trendy. Często jest ona projektowana przez projektantów pracujących dla największych salonów odzieżowych, trudno się więc dziwić, że klientki coraz chętniej ją kupują, przecież one również pragną się czuć kobieco nawet pomimo swojej wagi.