Poradniczek eleganckiego faceta

Nie tak całkiem dawno temu trendy było noszenie kaloszy. Nie do końca wiemy czym to było spowodowane. Deszcze w tamtym okresie – chociaż niemałe – nie były na tyle ulewne aby ten trend na kalosze tłumaczyć.

Autor: stracd
Oczywiście „na pierwszy ogień” poszły damy. Zaroiło się w programach TV od znanych mniej lub bardziej kobiet, które – kiedy tylko zdarzyła się możliwość – prezentowały na nogach najmodniejsze, wzorzyste kalosze. No i zaczęło się lawinowo! Ludzie stracili głowy! Do kosza trafiały zwykłe jednobarwne kalosze męskie jak i damskie. Zastąpiły je gustowne, wzorzyste, gumiaczki męskie i damskie.

Czasami taki dobór gumiaczków do elegantszego stroju sprawiał dosyć upiorne wrażenie. Sam miałem okazję w jakiś chmurzasty, ale jeszcze nie deszczowy dzień zobaczyć mężczyznę, który właśnie wysiadał z eleganckiej limuzyny w niezwykle eleganckim ubraniu. Wizerunek popsuły niewątpliwie żółciutkie męskie kalosze w geometryczne kształty.

Na pewno lepszą propozycją dla mężczyzny wysiadającego z limuzyny mogłyby być mokasyny męskie albo – gdyby zechciał ów mężczyzna na herbatkę zajść w trochę mniej odświętnym ubraniu – dobrym rozwiązaniem są po prostu miejskie buty dla mężczyzn. Buty te to niezwykle wygodna krzyżówka obuwia typu sportowego z obuwiem wizytowym. Równie dobrze sprawdzają się do spodni dżinsowych jak i do spodni bardziej eleganckich.

Wszyscy wiemy, że szykownego mężczyznę poznajemy po stanie jego butów. Ta sama reguła obowiązuje mężczyznę także w domu, choć oczywiście w troszkę mniejszym stopniu. Mężczyzna jeżeli już nosi kapcie męskie (nie wszyscy to lubią) także powinien je odpowiednio dobrać. Najlepiej aby były w stonowanych barwach no i oczywiście komfortowe, bowiem trudno oddawać się przyjemności zabaw z dziećmi albo czytać ulubioną gazetę w niewygodnych kapciach męskich.