Co to jest zabieg in vitro? Czy rzeczywiście daje dobre rezultaty? Dla jakich osób jest przeznaczony?

Jednym z najbardziej poważnych problemów dla młodych par jest niemożność posiadania dzieci. Na szczęście istnieje na to rada. Metoda in vitro jest w dzisiejszych czasach najbardziej popularna i dająca nadzieje.

Dzisiaj metoda in vitro jest najbardziej zaawansowanym sposobem, jaki można użyć do leczenia niepłodności. Często przeprowadzana jest w specjalistycznych miejscach, jak klinika in vitro. Wskazaniami do jej użycia są ze strony przyszłych ojców kiepskie parametry nasienia. Możemy to sprawdzić, kiedy nasienie pobrane przez embriologia jest niedobre do zapłodnienia drogą naturalną. Nie nadaje się też do inseminacji, to znaczy stymulowania wewnątrz ciała kobiety. Ze strony kobiety wskazaniami są nieudane wcześniejsze metody leczenia niepłodności, to oznacza za pomocą środków hormonalnych czy zachowawcze leczenie inseminacjami.

in vitro
Autor: Solis Invicti
Źródło: http://www.flickr.com

Po drugie, ważny jest wiek kobiety, jak również czas w jakim już trwa trwa leczenie niepłodności. Metoda in vitro polega na tym, iż można uzyskać komórki jajowe po odpowiedniej stymulacji w jajnikach.

Skoro objaśniana kwestia Cię interesuje i musisz ją zbadać lepiej, więcej przeczytasz w treści (http://www.vetan.wroclaw.pl/uslugi/u_15,stomatologia) – to nieco inny punkt widzenia na tę sprawę.

Z takich jajników można pobrać je poprzez nakłucie, później zapłodnić zewnątrz ustroju w inkubatorze plemnikami, jakie otrzymać możemy od partnera. Hodowla – mieszanki paszowe dla bydła zarodków to czas około dwóch-czterech dni, zaś po tym czasie możemy podać zarodki od razu do jamy macicy. Jest to zabieg nieinwazyjny oraz bezbolesny. Po tym musimy odczekać kilka dni na rezultaty, i sprawdzić czy doszło do zapłodnienia, czy zarodki przyjęły się w macicy – klinika in vitro – czytaj więcej .

Metoda taka jest dostępna dla wszystkich, którzy chcieliby z niej skorzystać, dla wszystkich osób, którzy pragną mieć własne dziecko. Jednakże takie zabieg to spory koszt, mniej więcej 5,5 tysiąca złotych, plus koszt wizyt i leki do stymulacji. Całe szczęście dużo takich badań jest dofinansowywanych jak badania prenatalne NFZ. Prawdopodobieństwo zajścia w ciąże jest zależne od konkretnego przypadku i wynosi około 25-35 procent szans. Całkiem sporo par jest zmuszonych starać się kilka razy, nim będą rezultaty – sprawdź badania prenatalne NFZ. W większości przypadków jeden zabieg nie działa, w związku z tym trzeba próbować więcej razy. Tak właściwie, nie powinno się przekraczać 3-4 prób w ciągu roku, jednakże należy pamiętać, że in vitro to zabieg nieinwazyjny i bezpieczny. Nie można zapominać też, że dla sporej ilości ludzi jest to najczęściej tak zwana ostatnia deska ratunku, aby móc spełnić swoje marzenia o udanym rodzicielstwie.