Codzienne zastosowanie sprzętu w zabiegach higienicznych jamy ustnej

O stan uzębienia należy zadbać od najmłodszych lat, aby przez długie lata radować się ładnym uśmiechem.
Szczoteczka to zaledwie część sukcesu do harmonijnej higieny jamy ustnej.

szczoteczki elektryczne
Autor: Howard Lake
Źródło: http://www.flickr.com
zysk
Autor: Felix Padrosa Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Niezwykle korzystnym okaże się również irygator dentystyczny (zobacz dodatkowe informacje) Waterpik. Służy on do codziennych zabiegów higienicznych jamy ustnej. Narzędzie to ma dyszę wystrzeliwującą strumień wody i jest na stałe podłączona z zasobnikiem. Powszednie używanie tego urządzenia w zabiegach higienicznych jamy ustnej w dużym stopniu aktywuje kurację chorób dziąseł. Irygator eliminuje zarazki znajdujące się głęboko między zębami i poniżej dziąseł, gdzie czyszczenie tradycyjną szczoteczką nie daje rezultatów. Irygator do uzębienia jest świetnym dopełnieniem codziennego mycia zębów i całkowicie jest w stanie podmienić nić stomatologiczną. Jest wręcz nieodzowny dla ludzi z aparatami ortodontycznymi.
irygator dentystyczny waterpik
Źródło: flickr.com

Szczoteczki elektryczne szczoteczki elektryczne ma możliwość stosować każdy. Posiada ona sporo plusów i jest bezkonkurencyjna w porównaniu z typową szczoteczką. Czas szczotkowania jest krótszy niż w wypadku szczoteczek tradycyjnych, dzięki czemu precyzyjniej czyści uzębienie. Szczoteczki elektryczne eliminują płytkę nazębną precyzyjniej aniżeli standardowe szczoteczki i rewelacyjnie czyszczą powierzchnie między zębowych. Niektóre szczoteczki posiadają zaczepy zezwalające wieszać je na ścianie, a także podgląd poziomu baterii, jaki pokazuje, kiedy powinno się podłączyć urządzenie do prądu.

Poniektóre szczoteczki, w szczególności te dla dzieci posiadają wbudowane czasomierze, które demonstrują czas szorowania zębów. Ważne jest, że dzięki wymiennym końcówkom, jednej szczoteczki może używać cała rodzina.