Czy częste używanie małej czarnej może ludziom zaszkodzić?

Mieszkamy w czasach, gdy brak nam czasu na sen. Dopomagamy sobie wtedy jakimikolwiek napojami energetyzującymi lub na niektórych także pobudzająco działa filiżanka małej czarnej. Są smakosze tego napoju, wszakże nie wszyscy wiedzą, że częste picie tego napoju mogłoby ludziom zrobić krzywdę.

mieszkanie - panorama
Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Choć fachowcy twierdzą, że szkodliwość kawy to fałsz.
kawa
Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl
Przez niezwykle przeciągłe lata kawa była posądzana o to, że powoduje odwodnienie, dolegliwości serca oraz wrzody żołądka. Zawsze kawę pili tylko dorośli, wszakże specjaliści udowodnili, iż mała czarna jest bezpieczniejsza niż sądzono.

Jeżeli czytasz ten tekst to oznacza, że opisywana tematyka Cię zainteresowała – pod tym odsyłaczem odnajdziesz zbliżone, tak samo pasjonujące informacje.

Mówi się, że kawa odwadnia człowieka. Faktycznie ma funkcjonowanie moczopędne, ale wiadomość, że kofeina działa jak mocny diuretyk jest niezwykle wyolbrzymiona. Niektóre badania pokazały, że wypicie kawy przed wysiłkiem fizycznym nie tylko nie usuwa wody, ale również zwiększa energię. Mówi się, że picie kawki zagraża atakiem serca. Wiemy jednak, że posądzanie kawy o powstawanie dolegliwości serca nie ma oparcia w badaniach naukowych. Z badań pochodzących z Chin naukowców wynika, że picie kawy nie powiększa ryzyka chorób serca, a mądre jej picie nawet obniża ryzyko tego typu dolegliwości.

Spożywanie kawki z pewnością poprawia możliwość skupienia się. Kofeina zezwala przywrócić naturalne działanie mózgu, kiedy jesteśmy przemęczeni i mózg działa wolniej niż zazwyczaj. Kawę można by wykorzystywać, żeby bezpiecznie dojechać do celu.

Angielski test udowodnił, że zmęczeni kierujący, jacy spożyli filiżankę kawy robili na symulatorze mniej błędów niżeli ci, którzy kawki nie spożyli. Małą czarną można by parzyć na wszelakie sposoby przykładowo po turecku. Taka po turecku posiada największą ilość kofeiny.