Co to jest castagnus i do czego jest przydatny? Czy warto go stosować czy może jednak powinno się wybrać coś innego?

Castagnus jest ziołowym lekiem, który ostatnimi czasy jest wciąż bardziej popularny. Ma wpływ na właściwą regulacje cykli, ułatwia owulację i do tego zwiększa szanse na zajście w ciążę. Czy rzeczywiście w ten sposób to działa?

Jest to lek ziołowy, jaki składa się z wyciągu z niepokalanka mnisiego. Jest niesamowicie dobry jeśli chodzi o regulację krwawienia miesięcznego, pomaga także wyeliminować krwawienia międzymiesiączkowe, zmniejsza również pms. Poleca się go kobietom, które cierpią na mastodynię, czyli bolesne obrzmienia sutka. Castagnus działa regulująco na na organ przysadki mózgowej, która odpowiedzialna jest za regulację powstających hormonów – czytaj więcej (czytaj więcej). Jest w stanie wyregulować cykl miesiączkowy i owulację, przez co pomaga zajść kobiecie w ciążę. Ginekolodzy przepisują go pacjentkom z łagodnymi problemami układu rozrodczego, co do jakich nie trzeba jeszcze wprowadzać leczenia za pomocą hormonów.
leki
Autor: Ly Thien Hoang (Lee)
Źródło: http://www.flickr.com

Castagnus powinno się przyjmować codziennie rano przez dziewięćdziesiąt dni. Przyjmować go trzeba w ciągu całego cyklu, nie robiąc przerw. Kobiety o masie ciała do 60 kilogramów muszą brać jedną tabletkę dziennie, zaś kobiety o wadze powyżej 60 kilogramów muszą brać dwie tabletki. Ginekolog oczywiście może przepisać inne dawki, jednak tego typu dawkowanie jest optymalne dla większej ilości pań – https://www.swiatleku.pl/product/castagnus-tabletki-30-szt (https://www.swiatleku.pl/product/castagnus-tabletki-30-szt) aptek. Jeśli zdarzają się niewielkie problemy z okresem, dajmy na to plamienia między cyklami, to możemy spróbować to uregulować specyfikami na bazie ziół. Dobrze by było najpierw wykonać badania, dzięki którym można sprawdzić poziom prolaktyny.

Jeśli mamy poważne problemy z miesiączkami, czyli są obfite krwawienia oraz przedłużające się cykle, to nie warto sięgać po lekarstwa, ale najlepiej od razu udać się do ginekologa. Pewnie lekarz w tej sytuacji uzna, iż Castagnus to za mało oraz zleci leczenie hormonami. Wiedzmy, aby zawsze nabywać tego typu lek, lecz również inne przykładowo olejek terpentynowy w rekomendowanych sklepach, dzięki temu będziemy mieć pewność, iż nasz zakup będzie wysokiej jakości. Chodzi tu także o nasze zdrowie, gdyż kupowanie rzeczy z niepotwierdzonych źródeł może wiązać się ze sporymi kłopotami.