Czysta woda krzepy doda.

Woda jest koniecznym elementem do dobrego działania naszego organizmu. Jak zapewne wiemy, nasz organizm składa się w siedemdziesięciu procentach z wody – bez niej nie da rady żyć. Bez prowiantu człowiek może utrzymać się przy życiu nawet dwa miesiące, bez płynów w klimacie umiarkowanym tylko 7 dni. Już po minięciu 24 h brak wody źle wpływa na organizm. Niemniej jednak jej nadmiar jest także niezdrowy.

Na przykład wypicie ponad 5 litrów wody w przeciągu paru godzin może doprowadzić do zgonu. By woda (https://zdrowie-dom.pl) nadawała się do picia to poza tym, że powinna być czysta, czyli nie może posiadać żadnych zanieczyszczeń zarazem organicznych jak i nieorganicznych, to musi mieć odpowiednią ilość soli mineralnych.
czysta woda
Autor: Niyati Bane
Źródło: http://www.flickr.com

Woda alkaliczna jest wodą potrzebną do prawidłowego działania każdego organizmu.

Gdy będziesz potrzebować dodatkowego tekstu odnoszącego się do tego typu tematyki, kliknij, a znajdziesz więcej pomocy tutaj (www.bakaliowyswiat.pl/pl/herbata). One również będą wartościowe!

Jest ona w dużej mierze lepsza od wód mineralnych niejednokrotnie promowanych w telewizji. Jej pH powinno wynosić chociaż siedem przecinek cztery. Niemniej jednak świetna dla nas jest ta, której pH wynosi powyżej 9. Do zadań takiej wody należy między innymi neutralizowanie i usuwanie toksyn. Dzięki pozbyciu się kwaśnych substancji z organizmu nasza równowaga kwasowo-zasadowa zostanie przywrócona. W wodzie alkalicznej jest większa ilość tlenu, w związku, z czym nasz organizmu otrzymuje dodatkową dawkę tlenu. Picie tej wody zalecane jest osobą, które mają przewlekłą biegunkę, zaburzenia trawienia, mają nadkwaśność żołądka a także wzdęcia oraz nieprzyjemny zapach z jamy ustnej. Ażeby zauważyć znaczące zmiany w stanie zdrowia należy wypijać chociaż 2 litry na dzień tej wody. Z początku możemy oddawać zwiększoną ilość moczu, czyli częściej chodzić do łazienki, ale powoli zmieni się to i przerwy pomiędzy oddawaniem moczu staną się dłuższe. Osobiście w zaciszu domowym możemy pozyskać powyżej scharakteryzowaną wodę. Wystarczy zaopatrzyć się w aquator. Jest to domowe urządzenie, w którym za pomocą elektrolizy wody, pozyskiwana jest woda zjonizowana i woda srebrna. Nie należy ono do najtańszych, aczkolwiek naprawdę opłaca się zainwestować w swoje zdrowie, ponieważ jest ono bezcenne.