Nie daj się depresji

Nie okłamujmy się – nasza ojczyzna jest zjawiskowa, ale jej klimat już o wiele mniej. Chłodna pora ciągnie się od początków jesieni do pierwszych dni kwietnia, co jest niesamowicie zasmucające dla mieszkańców. Niedobór promieni słonecznych sprawia, że każdy z nas odczuwa silny spadek humoru. Słońce bowiem jest niezbędne do prawidłowego działania naszego ciało – jego brak posiada niekorzystny wpływ na hormony. W naszym kraju notujemy to w dużej skali, ale o wiele gorzej czują się obywatele państw półwyspu skandynawskiego. Badania udowadniają, że w tych rejonach jest duży procent targnięć na swoje życie, które biorą się ze schorzeń depresyjnych.

jesień
Autor: Zepp Web
Źródło: http://www.flickr.com

Z zimnymi miesiącami jest związana depresja zimowa, która jest potężnym obniżeniem dobrego samopoczucia podczas niesłonecznych dni. Wiele osób bagatelizuje objawy takiej choroby, uważając ją za coś błahego. Jest jednak na odwrót – depresja sezonowa może prowadzić do bardzo fatalnych konsekwencji. Depresja może sprawić obniżenie efektywności pracy, zaburzenia w kontaktach z najbliższymi oraz myśli samobójcze.

Jak walczyć z taką chorobą? Wyśmienitym rozwiązaniem wydaje się lampa antydepresyjna. Tego typu lampa daje światło podobne do zwykłego blasku naszej życiodajnej gwiazdy.

Serdecznie zapraszamy do zgłębienia większej ilości tekstów na omawiany temat. Jeśli Cię on intryguje, to zobacz stronę (bioplanet.pl/), na której zaprezentowane są dodatkowe dane.

Lampę antydepresyjną można zakupić i zamontować w mieszkaniu bądź regularnie chodzić do miejsc, które oferują sesje lecznicze z takim blaskiem. Jeżeli więc czujesz, że coraz ospalej wstaje ci się z łóżka, humor jest słaby i nie straciłeś ochotę na wiele rzeczy, powinieneś przemyśleć nabycie takiej lampy. Mądrze jest również udać się do apteki i wziąć kilka praktycznych preparatów, takich jak witamina D. O ile twoja depresja sezonowa zmienia się w poważne załamanie nastroju, musisz bezdyskusyjnie zwrócić się po pomoc do psychiatry. W takich sytuacjach nieodzowne jest leczenie Alkater – (detox warszawa) mocnymi lekami oraz chodzenie na pogłębioną terapię z lekarzem – czytaj tu.