Do jakich celów wykorzystywane są iniekcje we współczesne kosmetologii, jakie zabiegi tego typu są aktualnie popularne.

Iniekcje rozmaitych związków pod skórę w celu poprawy jej wyglądu i kondycji jest powszechnie wykorzystywane w nowoczesnej kosmetologii. Dzięki odpowiednim urządzeniom, pilnowanie zasad higieny i doświadczonemu personelowi takie zabiegi są naprawdę bezpieczne i rzadko są przyczyną komplikacji.

Składniki

Autor: IN-VI
Źródło: Ghelamco Residential
Co prawda jakakolwiek ingerencja w skórę może spowodować skutki uboczne, na przykład obrzęki, jednak występują one rzeczywiście rzadko. Jedną z chętniej wybieranych do wstrzykiwania substancji jest od dawna botoks Katowice. Niektóre osoby zapewne się przerażą słysząc że botoks to bardzo niebezpieczna toksyna botulinowa, lecz przy takich zabiegach wykorzystuje się go w bardzo małym stężeniu. Ale nawet ta niewielka jego ilość doskonale wpływa na stan skóry, powodując wygładzenie i rozluźnienie rysów twarzy a tym samym eliminację zmarszczek.

Wśród pań coraz popularniejsza staje się także mezoterapia Katowice. Istnieje jej parę rodzajów, ale większość z nich sprowadzają się do tego, że skóra jest nakłuwana cienkimi igłami, i w ten sposób aplikowane są pod nią różne preparaty odżywcze. Przede wszystkim będą to rozmaite aminokwasy, witaminy i minerały, lecz często stosuje się także kwas hialuronowy, zwany również eliksirem młodości.

Prawidłowo wykonana mezoterapia jest bardzo bezpiecznym zabiegiem, nie stosuje się przy niej znieczulenia miejscowego, rzadko powoduje również jakieś skutki uboczne. Całość trwa kilkadziesiąt minut, po czym bez problemów można się udać do codziennych obowiązków.