Do kogo trafia odzież wrzucana poprzez nas do pojemników?

Czy rzeczywiście do potrzebujących pracowników z kłopotami materialnymi? Niestety, niezupełnie. Niezależnie od takiego, lub kontenerem rozporządza PCK, lub Eco Textil, wrzucona odzież nie ląduje wprost w rękach „osób bardzo potrzebujących”.
Dlaczego? Cóż, odzież używana wrzucana do pojemników niekoniecznie nadaje się do noszenia.

Takie ubraniowe śmieci będą recyklingowane w specjalnych zakładach i przerabiane na czyściwo przemysłowe albo materiały do uszczelniania. Reszta, która będzie w miarę świetnym mocy, idzie na sprzedaż do lumpeksów
kto się bogaci na naszej wSPAniałomyślności?

Autor: Joao Sabino
Cóż, rzecz to nie te prosta. Zarządzanie kontenerami trochę kosztuje: pojemniki warto opróżniać, ubrania przetransportować, potem posegregować, wysłać nadal i zapłacić pensje ludziom, którzy działają przy recyklingu. Ktoś powinna na to zarobić. A finanse uzyskane ze sprzedaży ubrań w „szmateksach” pójdą na cele charytatywne (Firma pomaga ludziom z niepełnosprawnością, a PCK – to już wiadomo). Zarówno czy inaczej wspieramy t http://www.dortex.pl/ ebujące.

Jeżeli zaintrygował Cię prezentowany artykuł, kliknij też na taki odnośnik, ponieważ znajdziesz tam podobny świeży wpis (http://fabrykaoptyka.pl/produkty/dla-mezczyzn/okulary-korekcyjne-meskie/) – on również jest warty polecenia.

/J]

Jeśli wrzucimy ubrania do pojemnika – wyjdzie na to samo?

Zdecydowanie nie. Tak, bywają osoby, którzy ze śmietników wybierają przedmiotów dla siebie, lecz ani to godny sposób podarowania komuś ubrania, ani pewność, że trafią w potrzebujące ręce. Własne śmietniki są przecież zazwyczaj zamykane. W efekcie całe hałdy starych ubrań lądują na wysypisku, gdzie rozkładając się, wydzielają groźne dla gleby, wód gruntowych i ekosystemu substancje. Dlatego usilnie namawiam, by dawać swym ubraniom drugie życie, przerabiając na jakiekolwiek kolejne produkty. A gdy nie ma alternatywy – wrzucajmy je do kontenerów na tekstylia, jest z faktu więcej pożytku.
Czy są uszkodzenia, które dyskwalifikują ubrania zarówno, że nie nadają się do kontenera?
Oczywiście podarty sweter lub wyplamiona używana odzież nie trafi na sprzedaż. Znakomicie jednak nadadzą się do recyklingu. Oprócz ubrań do kontenetów możemy też wrzucić niepotrzebną pościel, zasłony, pluszowe zabawki, czy niepotrzebne buty.

To jest jeden z kilku sposobów na pozbycie się starych i nieużywanych tekstyliów. Zdecydowanie lepszy niż palenie ich za domem! Tak więc jest czasami sprawdzić. czy w naszej szafie nie mamy jakieś niepotrzebne ubrania, które moglibyśmy wrzucić do kontenera