Era medycyny estetycznej

Spośród wielu pragnień jedno zasługuje na zainteresowanie. Jest ono z jednej strony niedostępne, więc dlatego tak kuszące, a po drugie to odwieczne pragnienie, które nigdy nie będzie spełnione (choć kto wie, w odległej przyszłości). Mówimy o życiu wiecznym, trudno, nie załapiemy się na taki ponadczasowy bal. Będąc jednocześnie tu, na ziemi, staramy się za wszelką cenę przedłużyć nasze życie, w sensie symbolicznym – zbierając pamiątki, wspominki, jak i w sensie estetycznym – troszcząc się o własny wygląd. O tym drugim pragnąłbym wyrazić parę zdań.

operacja
Autor: Sadasiv Swain
Źródło: http://www.flickr.com
żądza upiększania starzejącej się urody istniała od zawsze, od stuleci ludzie posiadali własne sposoby na ograniczenie skutków uciekającego czasu, na okłamywanie losu, którym była postepująca starość. wszelkie takie metody jednakowoż nie miały szans z postępującym procesem, który dotyka każdego z nas. Jedni, co prawda mają silniejsze geny, inni żyją w lepszych warunkach, mają łatwiejszą pracę, w mniejszym stopniu są nieodporni na choroby, to wszystko wpływa na aparycję, formę życiową i w końcu przebieg starzenia. Wiele zmieniło jednakże wraz z rozpowszechnieniem medycyny estetycznej (dowiedz się więcej o medycynie estetycznej gdańsk).

Jej początek szacuje się na lata 70. XX wieku, jej twórcą jest endokrynolog Jean Jacques Legrand, to on istotnie w 1973 roku rozpoczął tę prekursorską kartę w historii fundując w Paryżu Francuskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej. W naszym kraju pojawiła się zaraz po zamianie ustroju, razem z nastaniem kapitalizmu i ekonomii wolnorynkowej. Dzięki temu przy Polskim Towarzystwie Lekarskim powstała Sekcja Medycyny Estetycznej. Była to pierwsza tego typu na naszej ziemi organizacja, która wspierała i rozpowszechniała medycynę estetyczną. Jednocześnie robiła to w środowisku medycznym, lecz także poza nim zataczając coraz szersze kręgi.

pomimo przekór powszechnej opinii, iż jest to specjalizacja dermatologii, medycyna – dietetyk białystok dr stawowska estetyczna nie posiada specjalizacji, co oznacza, że lekarzem medycyny estetycznej z z sukcesami może być doktor innej dziedziny, np. internista lub stomatolog. Żeby naturalnie dołączyć do tego zacnego grona powinno się stale dokształcać.

dzisiaj w dowolnym większym mieście (Warszawa, Wrocław, Kraków czy Gdańsk) znajdziemy specjalistów medycyny estetycznej. istnieją już nawet dosyć znane osoby na rynku, które cieszą się niesłabnącą popularnością, co pozwala rozwijać się tej ciekawej dziedzinie jeszcze bardziej sprawnie. W przyszłości na pewno nie będzie gorzej (czytaj tu).

Z pełną odpowiedzialnością zalecam to opracowanie (https://dermamed.com.pl/oferta/dermapen) każdemu fanowi takiego zagadnienia. One niewątpliwie także są warte zainteresowania.