Farmaceutyki, odżywki i kosmetyki osiągalne online.

Obecnie bez opuszczania domu zdołamy kupić specyfiki jak też suplementy diety osiągalne on-line. W tym artykule chciałabym opisać dwa takie artykuły.

Pierwszym z nich jest Różeniec górski, znany też jako arktyczny korzeń, to roślina lecznicza od dawien wykorzystywana w tradycyjnej medycynie rosyjskiej i azjatyckiej. Poznaj własności lecznicze i zastosowanie Różeńca górskiego w ziołolecznictwie. Arktyczny korzeń, rośnie w środkowej i północnej Azji, w górskich regionach całej Europy, a również na Alasce a także północnych górach Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej warto sprawdzić na . To właśnie dzięki występowaniu tejże roślinki w górzystych oraz arktycznych rejonach świata zyskała ona miano arktyczny korzeń.

arktyczny korzeń
Autor: Ania i Artur Nowaccy
Źródło: flickr.com
serwis internetowy
Autor: Familjen Helsingborg
Źródło: http://www.flickr.com
Właściwości lecznicze Różeńca górskiego od dawien stosuje się w tradycyjnej medycynie azjatyckiej jak też rosyjskiej. Skuteczność tej roślinki poświadczyli liczni naukowcy, którzy polecają go między innymi sportsmenom i osobom żyjącym w ciągłym napięciu. Różeniec górski mieści kwasy organiczne, garbniki, a także związki fenolowe i flawonoidy. Dzięki tym ostatnim substratom arktyczny korzeń o arktycznym korzeniu wpływa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy i minimalizuje zmęczenie. Polepsza reakcję na stres, ułatwiając prędki powrót organizmu do stabilności po ustąpieniu czynników stresujących, w związku z tym polecany jest jednostkom żyjącym w stałym stresie, mającym problemy ze spaniem. Co więcej arktyczny korzeń poprawia koncentrację oraz pamięć, dlatego jest polecany studentom jak też innym jednostkom pracującym umysłowo.

Następnym artykułem dostępnym on-line jaki pragnęłabym zaprezentować jest szampon DX2 przeciw siwieniu włosów. Zawiera on wyciągi roślinne bogate w fitopigmenty, jakie przy systematycznym stosowaniu powodują sukcesywne ciemnienie włosów.