Funkcja poradni zdrowia – jakie rzeczy powinno się wiedzieć?

Każdy, kto posiada ubezpieczenie lecznicze, może się bezpłatnie leczyć w oddziałach, które posiadają podpisaną umowę z NFZ. Są to lecznice zbiorowe, gdzie przede wszystkim przyjmują medycy pierwszego kontaktu. To chory postanawia, kto ma go przyjmować. Przychodnia jest w stanie odmówić zarejestrowania do konkretnego medyka w takim przypadku, jak ma on już pod opieką 2750 chorych.

pani doktor
Autor: www.audio-luci-store.it
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli jesteśmy niezadowoleni z usług, mamy prawo zmienić medyka. Za darmo mamy możliwość to zrobić dwa razy w ciągu roku kalendarzowego. Za każde dodatkowe przepisanie uiścimy 80 zł. Wyjątkiem są wypadki, kiedy zmienimy miejsce zamieszkania, albo gdy lekarz odszedł z pracy. Przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej realizuje diagnostykę w stopniu podstawowym, prowadzi dodatkowo bezpłatne programy profilaktyczne. W każdej przychodni istnieje gabinet zabiegowy, gdzie chorzy czynią badania ciśnienia, cukru we krwi, lub EKG. Pracuje w nich wyszkolona załoga medyczna, gotowa nieść pomoc jakiemukolwiek pacjentowi. Prócz tego każdy chory winien wybrać pielęgniarkę rodzinną.

korytarz w przychodni
Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy kto dba o zdrowie starzenie się ma obowiązek regularnie realizować główne badania. Jeżeli medyk rodzinny orzeknie jakieś nieprawidłowości w wynikach, pacjent odbiera skierowanie do lekarza profesjonalisty. Do niektórych fachowców nie jest pożądane skierowanie, ale o tym powiadomi chorego doktor kierujący. O konieczności dokonania badań postanawia doktor.

Czy obecnie chcesz znaleźć coś interesującego na ten temat? Jeśli tak, to zgłąb dane dotyczące do firmy i przejrzyj ofertę (http://centrum-medyczne-ostroleka.pl/?endokrynologia,8).

Przychodnia zdrowie Nie będziemy płacić za zlecone przez niego procedury, jeżeli wykonamy je w miejscu określonym na skierowaniu. Lekarz ma bowiem podpisaną umowę z tą tylko placówką i tam jest zmuszony kierować chorych. Inne wytyczne dotyczą jedynie ogromnie skomplikowanych badań, np. tomografii, rezonansu magnetycznego, lub mammografii.

Dowolna przychodnia, jaka ma podpisany kontrakt sporządzi takie badanie.
Funkcją personelu medycznego zaangażowanego w lecznicach jest zapewnienie chorym profesjonalnej, pomocnej ochrony medycznej w obrębie specjalności reprezentowanych, przestrzeganie uprawnień pacjenta, zapewnienie poczucia bezpieczeństwa zdrowotnego, także zwiększenie przedsięwzięć z obszaru ogólnej prewencji i promowania zdrowia.