Gdy na mycie zębów jest już za późno? Koszty vs koszty.

Mycie zębów to powszechność dla milionów osób, jednak czasem mimo najlepszych chęci i używania zalecanych produktów do optymalnego utrzymania higieny jamy ustnej, zdarzają się kłopoty.

zdrowie - landszaft

Autor: Maciej Lewandowski
Źródło: http://www.flickr.com

Wtedy nie pozostaje nic innego niż wybrać się do specjalisty. Większość ludzi robi to dopiero w momencie gdy ból jest nie do zniesienia. Wtedy w grę wchodzi nie stomatologia estetyczna, tylko stomatologia zachowawcza, sprawdź co krótko mówiąc znaczy borowanie – przeważnie jak moment startu. Nie dziwi wtedy fakt, że większość osób udaje się do stomatologa jak na szafot. Będąc w strachu zawsze mnożymy negatywne scenariusze, co absolutnie w niczym nie wspomoże i jest całkowicie zbędne.

stomatologia zachowawcza

Autor: ellebil1
Źródło: http://www.flickr.com

Stomatologia zachowawcza przebyła długą drogę w trakcie ostatnich lat – współczesne możliwości gabinetów stomatologicznych znajdują się dosłownie na futurystycznym poziomie. Gdy już nie posiadamy żadnego innego wyjścia niż stomatologia Wołomin zachowawcza potrzebujemy odpowiedzieć sobie w kwestii – odpłatnie czy na fundusz? Jeśli ząb doskwiera lekarz w obu typach placówek przyjmie bez szemrania, jednak efekty wizyty mogą się diametralnie od siebie różnić. Placówki państwowe mimo posiadania wyższego niż w przeszłości standardu, w dalszym ciągu nie dają wielkich nadziei. W rezultacie większość osób decyduje się na zabiegi odpłatne, gdzie pomoc jest współmierna cenie. Wysokość naprawy zębów nie stanowi już wydatku, który jest zdolny zburzyć na długo domowy budżet.

Końcowa decyzja zawsze leży w gestii pacjenta, jednak warto namyślę się, czy wydatek rzędu 100 – 200 zł nie jest lepszym rozwiązaniem niż ciągłe latanie do „specjalisty” państwowego.