Higiena zębów – kilka pewnych porad

Chyba nie ma drugiego takiego lekarza, którego tak bardzo się obawiamy. Chodzenie do stomatologa przyprawia nas o ciarki na plecach. Najśmieszniejsze jest to, że tego lekarza boją się przede wszystkim dojrzali ludzie. Czy to jednakże dostateczny powód, aby nie zaglądać do dentysty wcale? Najświeższe dane są przerażające. Mnóstwo Polaków ma kłopoty ze swoimi zębami. Najstraszniejsze jest jednak to, że też nasze latorośle cierpią na choroby uzębienia.

Troska o higienę jamy ustnej jest istotne nie tylko ze względów estetycznych. Zwykle nie wiemy o tym, ale popsute zęby powodują inne choroby. Zacznijmy od tego, że są skupiskiem zarazków, a stąd już niedaleka droga do choroby.

Jeśli ciekawi Cię ten artykuł, to bez ociągania kliknij tu i zobacz ponadto inny tak samo absorbujący pomocny tekst.

Nie wyleczone zęby gniją, co także nie oddziałuje pozytywnie na ogólną kondycję naszego ciała. Stąd też, dla swojego dobra, powinniśmy natychmiast zacząć leczenie. (Czytaj też )

dentysta
Autor: AF GlobalStrike
Źródło: http://www.flickr.com

U dorosłych, którzy zbyt długo odkładali wizytę u stomatologa, czasami nie da rady uratować wszystkich zębów. Szkody są zbyt duże i musimy zęba usunąć. Ale z pozostałymi sprawami doświadczony stomatolog poradzi sobie bez wątpienia. Współczesny gabinet dentystyczny wiele się różni od tego z okresu naszego dzieciństwa. Obecnie jest on wyposażony w świetny sprzęt, który łagodzi ból do minimum. Oprócz tego, myśl naukowa tak bardzo się rozwinęła, że można już naprawić wielkie ubytki. Wykorzystuje się mnóstwo nowatorskich wynalazków, jak na przykład implanty. Dla ludzi, którym sytuacja finansowa może na tego typu wydatki pozwolić, jest stomatologia estetyczna, która pomoże nam przywrócić naszym zębom błysk, a nam pewność siebie. Mnóstwo ludzi posiada duże kompleksy na temat swojego uzębienia. Nie od dziś wiadomo, że zdrowy, wspaniały uśmiech przyciąga innych. Dlatego powinniśmy dołożyć wszelkich starań, abyśmy mogli się cieszyć hollywoodzkim uśmiechem do końca życia.

Więcej na

Zanim odwiedzimy dentystę, warto samemu zadbać o piękne zęby. Podstawowa zasada to szczotkowanie zębów po jedzeniu. Jeżeli nie posiadamy przy sobie szczoteczki, można żuć gumę bez cukru lub zjeść jabłko. Używajmy porządnych past. Pamiętajmy również o nitkowaniu przestrzeni między zębami.

Przydatne informacje: