Jak dobrać buciki do kobiecej figury

Odpowiedni dobór butów do kobiecej figury może ją wymodelować przykładowo wizualnie ją wyszczuplając czy wydłużając nogi. Dobre buty harmonizujące z figurą damy sprawią, iż będzie ona wyglądała znakomicie. Niektóre fasony bucików pasują do dam o mocnych nogach, pozostałe nie. Dobrze jest odkryć kilka głównych zasad doboru butów do kobiecej sylwetki, tak by za każdym razem wyglądać wspaniale.

baleriny

Autor: DeeZee
Źródło: DeeZee
Buciki muszą wysmuklić sylwetkę, przedłużyć wizualnie zbyt krótkie nogi, lub też uwydatnić walory sylwetki. Jednym słowem wyeksponować to, czym kobieta może śmiało się poszczycić, zaś równocześnie niwelować mankamenty jej sylwetki. Dobrze dobrane klasyczne czółenka damskie doskonale zatuszują wady jak też podkreślą walory sylwetki każdej damy – nogi prezentują się doskonale w każdych bucikach, jednak już posiadaczki bardzo chudych nóg winny ostrożnie selekcjonować fason butów. Dla takich pań najbardziej odpowiednie będą buciki typu botki, balerinki, w pełni zabudowane pantofle i mokasyny damskie. Te wszystkie rodzaje obuwia powodują, iż nogi nie wyglądają na zbyt chude. Damy o wysmukłych nogach będą dobrze prezentowały się w pantofelkach na cieniutkich szpilkach. Trendy są przy tym szpilki z podwyższeniami z przodu butów. Obuwie przeznaczone dla pań o smukłych nogach winny być brunatne, szare, zielone, fioletowe bądź też kanarkowe. Te odcienie będą im

mokasyny

Autor: Casamoda
Źródło: Casamoda

na pewno najlepiej pasowały.

Z kolei panie o solidnych nogach winny dążyć do ich wyszczuplenia, przez zastosowanie właściwego obuwia. Przy nabywaniu butów kobiety o nadmiernie grubych nogach winny dobierać pantofle na stożku albo na koturnie.

Musisz zbadać odmienny punkt widzenia na objaśniany w tym materiale temat? Kliknij zatem tu i przeczytaj więcej szczegółów na stronie (http://zafaworkwear.pl/fartuchy-fryzjerskie/)!

Jeśli obcas posiada postać stożka, to powinien on nieznacznie zwężać się ku dołowi. Dla dam narzekających na nazbyt pulchne nogi rekomendowane są długie kozaczki na podwyższeniu, których cholewy są idealnie przylegające do nóg.

Nie powinny one wybierać kozaczków z nawet trochę odstającą cholewką, bowiem niepotrzebnie poszerzy ona optycznie łydki. Nie zalecane są przy tym botki z podwyższoną cholewą, bądź buty z zdobione dookoła kostki. Panie o nadmiernie grubych nogach powinny wybrać dla siebie raczej cienkie klasyczne czółenka damskie w których będą wyglądać i czuć się idealnie.