Jak dobrze dbać o uzębienie

Częste mycie zębów, płukanie jamy ustnej, nitkowanie zębów i systematyczne wizyty u stomatologa, to parę praw, którymi powinien kierować się ktokolwiek, kto potrzebuje posiadać ładny uśmiech. Okazuje się jednak, iż nasze nawyki powiązane z higieną i zdrowiem jamy ustnej pozostawiają sporo do życzenia.

Każdy dentysta apeluje o to, ażeby dbać o swoje uzębienie, zaznaczając, iż najistotniejsza jest profilaktyka, a więc częste szczotkowanie zębów, stosowanie nici zębowych i odwiedzanie stomatologa, zanim ząb zacznie chorować. Tak samo jak szczotkowanie, identycznie ważkim jest nitkowanie, bo zarazki nie gromadzą się tylko na obszarach zębów, które można wyszczotkować, ale też w obszarach między zębami. Częste wizyty u dentysty (Wrocław), utwierdzą nas w przeświadczeniu, że właściwie dbamy o zęby, a w razie potrzeby, błyskawicznie zapoczątkować leczenie. Opis usługi: Protetyka WrocławMaluchy trzeba przyprowadzać do stomatologa jak najwcześniej, by przyuczyły się, iż odwiedziny u dentysty to nic przerażającego. Później chętniej przybywają na odwiedziny kontrolne.
Stomatolog
Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com

We współczesnych czasach zadbanie o zęby nie jest trudne. W sprzedaży dostępnych jest dużo różnych past i szczoteczek, które sprawią, że codzienne szczotkowanie zębów winno być uciechą. By więcej ochronić zęby przed próchnicą, dentysta stomatolog legnica we Wrocławiu może nam polecić lakowanie. Jest to postępowanie ochronne, osiągane na zdrowych zębach stałych i mlecznych. Polega na zalaniu wyjątkowym lakiem przerw i wyżłobień w zębach. Dzięki temu jest możliwość ochronić te punkty, jakie maluchowi najtrudniej bywa wyszczotkować, a więc najprędzej rozwinie się tam próchnica. Stomatolog może zastosować lak zawierający fluor, który wzmacnia trwałość zębów, a także utwardza szkliwo i zwiększa mineralizację. Dzięki zabiegowi, zęby stają się lepiej wytrzymałe na działanie kwasów, przez co ryzyko wystąpienia próchnicy bardzo się pomniejsza. Autor:

Nie można także ignorować defektów zgryzu, które nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale też blokują słuszne zadbanie o uzębienie. Teraz urządzenia ortodontyczne noszą nie jedynie dzieci, lecz także dorośli.