W jaki sposób finansować można wyposażenie gabinetów lekarskich, jakie plusy ma leasing sprzętu medycznego.

Współczesna medycyna korzysta z wielu bardzo nowoczesnych sprzętów i urządzeń. Przez to lekarze mogą znacznie skuteczniej leczyć pacjentów, wykonywać rozmaite diagnozy i zabiegi. Lecz przeważnie sprzęty te sporo kosztują, szczególnie te z wyższej półki, lecz we współczesnych gabinetach niezbędne go tego, aby leczyć w zgodzie z wysokimi standardami.

Dla większości lekarzy, zwłaszcza zaczynających swoją praktykę, koszt nawet prostego wyposażenia może przekraczać ich możliwości finansowe. W szczególności będzie to dotyczyć przykładowo dentystów. Wprawdzie mogą oni ruszyć z podstawowym fotelem i kilkoma niezbędnymi akcesoriami, lecz chcąc zagwarantować kompleksowy zestaw usług powinni jeszcze posiadać sprawdź albo urządzenie do opracowywania kanałów. I okazuje się, że na taki zestaw sprzętu na początek potrzeba będzie kilkadziesiąt tysięcy, co dla zaczynającego działanie dentysty jest przeważnie kwotą nie do przejścia. Szczęśliwie są sposoby na to, aby jakiś sposobem sfinansować kupno koniecznego wyposażenia gabinetu, czy to właśnie otwieranego, czy już działającego.
sprzęt
Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z takich sposobów, niezwykle popularnym wśród lekarzy jest leasing sprzętu medycznego. Oferowany jest on przez parę banków, specjalizujących się właśnie w tym finansowaniu, dając przy tym kilka rozmaitych możliwości. Zależnie od rodzaju sprzętu i oczekiwań lekarza można wybrać albo – sprawdź więcej leasing finansowy, albo operacyjny. Za pomocą leasingu finansować można zakup sprzętu i urządzeń medycznych zupełnie nowych, lecz niekiedy również używanych.

Ogromną zaletą leasingu jest szybkość i wygoda otrzymywania. Nie trzeba będzie składać jakiejś dużej liczby dokumentów, najczęściej banki będą tutaj stosować procedurę uproszczoną, która do minimum ogranicza niezbędne formalności. Umowy rozpatruje się i zawiera bardzo szybko, więc nie ma konieczności długiego oczekiwania na sprzęt, jaki jest potrzebny. To wszystko sprawia, że aktualnie Leasing 0% na urządzenia i sprzęt medyczny jest najczęściej wybieraną formą na finansowanie wyposażenia swojego gabinetu.