Jak koszula męska okaże się najlepsza? Na co zwracać uwagę? Co jest tu najbardziej istotne?

Najczęściej jest tak, że mamy ciuchy, które po jednym sezonie już przestają być modne. Na pewno jednak istnieje parę takich, jakie nie mają takiego problemu, taką właśnie jest doskonale skrojona, biała męska koszula. Projektanci koszul prześcigają się w znajdowaniu coraz lepszych rozwiązań. Są w związku z tym dostępne odporne na plamy koszule teflonowe jak również niegniotące się koszule poliestrowe. Nie ma sensu natomiast korzystać z tego typu “rewelacji”. Z jakiego powodu?

koszulka męska
Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com
Syntetyczne materiały na pewno są dość praktyczne, jednak posiadają też wady. Niestety źle się prezentują, po drugie nie pozwalają skórze oddychać. Jeśli w związku z tym nie chcemy zalewać się potem w czasie najmniejszego stresu, to lepiej będzie zdecydować się na koszulę z najlepszej jakości bawełny. Materiał ten doskonale układa się na ciele, a jednocześnie bardzo łatwo go rozprasować.

Gdy opisywany post zostanie przez Ciebie przestudiowany, wejdź również na odmienny odpowiedni serwis, który ma podobnie wciągające treści.

Na wyjątkową okazję możemy z kolei przywdziać efektowną, lecz niestety dosyć drogą koszulę jedwabną. Krój koszuli to również bardzo ważna sprawa, szczególnie gdy chodzi o modne koszule męskie. Za ciasna uwydatni za duży brzuch, jaki każdy z nas woli ukryć, za duża natomiast będzie prezentować się niechlujnie.

Często więc kupowanym rodzajem są koszule męskie “regular fit”. W koszulach o tym kroju doskonale prezentują się panowie szczupli, ale i ci o mocniej zaokrąglonej budowie. Jak natomiast można pochwalić się szczupłą sylwetkę ciała to na pewno doskonałym rozwiązaniem są koszule męskie slim. Warto natomiast wiedzieć, że taki dość szykowny krój niestety nie wybacza zbędnych kilogramów. Trzeba dlatego wiedzieć, że niezależnie od rodzaju sylwetki nie opłaca się nosić luźnych koszul. Jeśli chodzi o koszule to na pewno istotny będzie kołnierzyk. W jaki sposób dowiedzieć się natomiast, jaki rozmiar kołnierzyka będzie dla nas najlepszy?

Trzeba po prostu znaleźć centymetr, zamierzyć obwód szyi i dodać do niego szerokość jednego palca. Dzięki temu z łatwością dobierzemy najlepszy kołnierz, jaki będzie do tego wygodny w noszeniu. Osobna kwestia dotyczy kształtu kołnierzyka. Najbardziej popularny jest krój “prosty”, gdyż taką koszulę założyć można na każdą okazję, czyli będzie pasować i do krawata, i do jeansów. Bardziej elegancki jest zaś krój włoski. Rogi tego kołnierzyka są skierowane na zewnątrz. Najmniej formalny jest kołnierzyk zapinany, bo takie koszule można ubierać do pracy, lecz na ślubie czy podobnych uroczystościach będą już średnio pasujące.