Jak można oswajać dziecko z gabinetem dentystycznym oraz jakie zabiegi się tam przeprowadza?

Jeśli u dzieci zaczynają się problemy z zębami, musimy jak najszybciej pójść do fachowca, którym jest dentysta dla dzieci. Bardzo ważne jest to, aby w czasie pierwszej wizyty najpierw zaprezentować dziecku lekarza oraz przeprowadzić z nim zapoznawczą rozmowę.

W taki sposób można by oswoić dziecko z nowym dla niego miejscem.
Doktorzy, którzy pracują w tego typu gabinetach skończyli kierunek o nazwie pedodoncja i są przygotowani do pracy z najmłodszymi pacjentami. W granicach swych zadań tacy doktorzy wykonują standardowe zabiegi z zakresu chirurgii oraz stomatologii zachowawczej. Do najbardziej istotnych z nich zaliczają się lakowanie bruzd, które wykonuje się w przypadku stałych zębów przedtrzonowych i trzonowych. Zabieg ten jest stosowany w przypadku dzieci, które w wieku 6-7 lat mają pierwsze trzonowce stałe czy w wieku 11-13 lat kolejne trzonowce. Co ważne, tego typu zabieg jest nieinwazyjny i opiera się na uzupełnieniu bruzd w zębie przy pomocy płynnych żywic. Po ukończeniu wizyty warto jest dać potomstwu nie tylko lizak lub jakiś inny smakołyk, lecz również np. certyfikat dla najdzielniejszego pacjenta.

Zainteresował Cię nasz wpis? Zatem wejdź w link do serwisu masaż w miejscu pracy kraków i ciesz się innymi faktami. W razie pewnych pytań – odezwij się do nas.

Chodzi o to, żeby wywołać u dziecka jak najbardziej miłe wrażenia, a w tym celu nie należy używać słowa „ból”.

Dziecko

Autor: Michael
Źródło: http://www.flickr.com

urlop

Autor: SMG/KRC Millward Brown
W zakres działań, które może przeprowadzać taki dentysta (welldent klinika dentystyczna) dla dzieci są również takie zabiegi jak lakierowanie uzębienia, zatem zabezpieczanie ich płaszczyzn przy pomocy środków, które posiadają wysokie nasycenie chloru. Jego obowiązkiem jest mineralizacja szkliwa oraz spowalnianie mechanizmów prowadzących do próchnicy.

Podczas lakierowania zębów wytwarzana jest na zębach dodatkowa warstwa ochronna. Na zębach mlecznych wykonywana jest także impregnacja, której zamiarem jest nasycenie zepsutego próchnicą zęba środkami działającymi bakteriobójczo.