Jak najlepiej przygotować się do odbycia badania medycznych kolonoskopii

Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy, na jakie zabiegi możemy zostać skierowani. Ale doktorzy chcą naszego dobra i może okazać się, że jest to związane z niezbyt fajnymi odczuciami. Kiedy słyszymy hasło kolonoskopia nie zawsze zdajemy sobie sprawę, z czym wiąże się takie badanie. Otóż kolonoskopia to wprowadzenie przez odbyt wziernika, żeby obejrzeć jelito grube. Nie brzmi to zbyt przyjemnie, ale badanie w wielu sytuacjach jest po prostu najlepszą opcją, a jak wiemy zdrowie jest najistotniejsze i jeśli tylko dzięki takiemu badaniu można odkryć powody naszych problemów to nie ma, nad czym dumać.

Lekarz

Źródło: sxc.hu

Pojawia się jednak pytanie, jakie może nas nurtować jest: jak przygotować się do kolonoskopii Przygotowanie będzie trzeba rozpocząć kilka dni przed terminem badania. 3 dni przed badaniem należy spożywać jedynie płynne posiłki. Najlepiej pić duże ilości wody. Herbata i kawa oraz soki też są dozwolone. Ale nie można jeść produktów stałych. W dodatku należy zrezygnować ze stosowania niektórych leków, oczywiście po uprzedniej konsultacji z doktorem. Dzień przed terminem badania możemy zjeść śniadanie, ale nie może ono zawierać mleka czy napojów z gazem. Czternaście godzin przed kolonoskopią należy rozpocząć płycie płynów ze środkiem Fortrans. Od chwili, kiedy rozpocznie się pływać z rozpuszczonym proszkiem z torebki Fortrans nie możemy nic jeść.

Te ciekawe posty posiadają swoją kontynuację. Pragniesz ją poznać? Zatem idź do strony depilacja laserowa białystok i tam rozkoszuj się frapującymi tematami.

Picie takiego płynu prowadzi do częstych wypróżnień. Ale dzięki tego typu przygotowaniu obraz z jelita grubego pozwoli wykryć, co się dzieje. Interesujące informacje znajdziesz tu: .

Kolonoskopia badanie ogółem nieprzyjemne

szpitalne urządzenie do dezynfekcji

Autor: Official U.S. Navy Page
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy okazuje się, że musimy mieć badanie nazwane kolonoskopią, od razu mamy chęć dowiedzieć się jak przygotować się do kolonoskopii? Lekarz wytłumaczy nam konkretnie, na czym badanie polega i dlaczego będzie ono wykonane. Poza tym powie nam, w jaki sposób co trzeba robić na kilka dni i na parę godzin przed badaniem. Dla niektórych kłopotem może być brak posiłków stałych, ale jest to konieczne by już przy pierwszym badaniu można było dostrzec wszystko, co jest w naszym jelicie grubym. Kolonoskopia daje możliwość wykrywania różnych kłopotów, których nie uda się dostrzec przy pomocy żadnego innego badania, tak, więc gdy istnieją przesłanki ku temu, by kolonoskopia została wykonana, to pacjent otrzyma skierowanie na tego typu badanie.