Jak postępować żeby żylaki odbytu były dla nas tylko zgrozą informatorów?

Choroba hemoroidalna jest dolegliwością będącą oznaką zwyrodnień ze strony układu naczyniowo-sercowego i dzisiaj jest niezwykle częstą przypadłością. Często jednak, ze skrępowania i z obawy przed badaniami, długi czas zwlekamy z wizytą w specjalistycznej przychodni.

wejdź tutaj

Autor: spectruss
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęściej swoje pierwsze kroki kierujemy w stronę najbliższej apteki, usiłując kurować się we własnym zakresie.

Kliknij na odnośnik (http://www.gastrocentrum.pl/kuchnia/obrobka-termiczna/akcesoria-do-urzadzen-z-linii/inne-akcesoria-do-urzadzen-z-linii), on przybliży Ci wątek, który Cię aktualnie zafascynował. Przeczytaj artykuł, posiadający ciekawe dane.

To dosyć częsty scenariusz. Decyzję o wyborze właściwego preparatu trzeba skonsultować z lekarzem lub farmaceutą w aptece. Najlepszą drogą jest konsultacja z lekarzem. Lekarz zajmujący się dolegliwościami jelita grubego i odbytu to proktolog. Po takiej wizycie u proktologa, lekarz internista legionowo stawiając diagnozę, będzie wiedział jak leczyć hemoroidy.

Przebywając pod opieką medyczną, możemy korygować stan naszego zdrowia, biorąc leki dostępne bez recepty. Wybór medykamentów dostępnych bez recepty jest spory . Do łagodzenia dolegliwości miejscowych możemy stosować preparaty udostępniane w postaci kremów i czopków. Choroba hemoroidalna manifestuje się głównie krwawieniem, boleścią i swędzeniem. Istnieją także leki roślinne, które mogą zredukować albo przynajmniej zmniejszyć permanentne dolegliwości. Gdy symptomy choroby są nam dobrze znane, wsparciem mogą okazać się również wielokierunkowo działające leki homeopatyczne, pod postacią czopków i żeli. Leki homeopatyczne nie mają w swoim składzie sterydów ani antybiotyków.

Mężczyzna i jego okulary

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
Możemy stosować specjalnie przygotowane płyny, zawierające wyciągi z ziół – nagietka, rumianku czy kory dębu. Dodatkowe sposoby leczenia to metody operacyjne. Te z kolei dzielą się na nieinwazyjne i inwazyjne. Warto dodać, że żylaki odbytu, choć może niełatwo w to uwierzyć, są kłopotem którego możemy łatwo uniknąć. Jak możemy tego uniknąć? Otóż niezwykle ważnym elementem leczenia jest właściwe odżywianie. Choroba hemoroidalna obliguje do bezwzględnego unikania zaparć. Wspaniałym remedium jest błonnik. Do wszystkich posiłków musimy spożywać dodatkową ilość świeżych warzyw i owoców. Dobre są również grube kasze, pieczywo z dodatkiem ziaren zbóż oraz naturalne jogurty. Powinniśmy zmniejszyć w diecie tłuszcze zwierzęce, ryż, ziemniaki, białe pieczywo. Pomijać spożywania czekolady, alkoholu, mocnej kawy i herbaty. W ciągu dnia musimy wypijać około 2–2,5 l płynów.