Jak się ubrać ażeby wyglądać szczuplej

Jeśli uważasz, iż świetnym sposobem na odebranie sobie kilku kilogramów może być ubranie się na czarno, jesteś w błędzie. Istnieje parę tak samo prostych zasad, jakie pozwalają optycznie wyszczuplić figurę.

W tzw. odchudzaniu wizualnym kolor jest nadzwyczaj ważny. Odcienie współgrające z rodzajem urody to jeden z prostych sposobów na odwrócenie baczności od nadto kolistych kształtów oraz wzrokowe odebranie kilku kilogramów . Nie sprawdza się jednak podmienianie czerni zabarwieniami ziemi lub pozostałymi kolorami „maskującymi”. Zamiast nijakich szarości jak też rozmytych beży wybierz barwy zdecydowane. Poszukaj przykładowo dwukolorowej kiecki, jaka po bokach będzie mieć wszywki w innym odcieniu. Podobny trik ładnie wyszczupli talię i pomoże wymodelować sylwetkę przydając jej stosownych proporcji.

legginsy

Autor: Inyx
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo ważna zasada tycząca się wyszczuplającej siły kolorów brzmi: ciemny pod spód, jasny na górę. Efekt „wyszczuplający” da więc granatowa suknia i nałożony na nią jasny, np. bladożółty kardigan, przenigdy na opak. Dla jeszcze większego efektu sweter przewiąż w talii paskiem. Wkładanie nadmiernie dużych strojów to jeden z głównych błędów, jaki dodaje kilogramów nawet bardzo wysmukłym damom. O ile jednak one mogą sobie na to pozwolić, kobiety którym zależy na schudnięciu, muszą raz na zawsze wypchnąć z szafy stroje pozbawione fasonu. Mam tutaj na myśli nie tylko bluzki-namioty, ale także spodnie, sukienki, kurtki. Wielu damom, potrzebującym wyszczuplić dla przykładu biodra bądź ukryć nazbyt wystający brzuszek może wydawać się, że osiągną ten cel wkładając odzienie o dwa rozmiary za wielkie – zobacz więcej. Jednakże braku wcięcia w talii nie zamaskujesz zakrywając się wielką tuniką. Musisz po prostu odwrócić od niej baczność. W jaki sposób to uczynić? Dobierz dopasowaną bluzeczkę z materiału, który nie przywiera do sylwetki. Może mieć żywy odcień oraz długość do połowy biodra. Do tego legginsy wyszczuplające.

legginsy

Autor: Inyx
Źródło: http://www.flickr.com
Zapamiętaj, iż powinnaś nabywać odzienia dopasowane, co nie oznacza ciasne. Wybieraj taliowane marynarki a także płaszcze, które zawsze przewiązuj paskiem. Zapomnij o fasonach oversize, mimo pozorów nie odejmują kilogramów, ale ich dodają.