Jak skorygować nieprawidłowość zębów?

Zadbane zęby. Ozdoba uśmiechu, kwintesencja zdrowia, urody. I niezrealizowane marzenie wielu z nas. Pragniemy, by były proste, równe i kompletne. Czy wiesz, że wszystkie te marzenia można spełnić?

Czasami zdarza się, że uzębienie mamy kompletne, ale diastema czy nierówności szkliwa są przyczyną kompleksów, z pomocą przyjdzie wizyta (polecamy implanty zębowe kraków), proponując nam licówki. Są to płatki porcelany, bardzo delikatne, naklejane na licowej (wargowej i policzkowych) stronach zębów. Ponieważ są wykonane z bardzo trwałego materiału, jesteśmy w stanie je nosić nawet 15 lat. To szybki i coraz popularniejszy sposób na posiadanie „hollywoodzkiego uśmiechu”. Z ich pomocą, można zmienić kolor, poprawić kształt oraz długość i szerokość zęba, a także odbudować brakujące fragmenty. Więcej na stronie: .

Stomatolog

Autor: 95Berlin
Źródło: http://www.flickr.com

Statystyki jednak alarmują, że przeciętna osoba dorosła ma niekompletne uzębienie. Problem jest poważny. I najważniejsze nie są, jakby się mogło wydawać jedynie walory estetyczne, co problemy natury medycznej. Ubytki w uzębieniu powodują, iż pozostałe zęby są bardziej obciążone, zaczynają się przesuwać i pochylać, co w następstwie prowadzi do zmian w rozkładających się siłach żucia. Im dłuższy czas odwlekamy wizytę u stomatologa, tym cięższe do wyleczenia są następstwa naszych zaniedbań. Nasza niefrasobliwość w tym przypadku może przyczynić się do poważnych zmian chorobowych w stawach skroniowo-żuchwowych.

Jedną z najlepszych metod na przywrócenie wspaniałego uśmiechu, poprawienie rysów twarzy oraz wymowy są implanty. Stomatolog (stomatolog dziecięcy warszawa bielany) we Wrocławiu wszczepia kilka implantów i przytwierdza na tym rusztowaniu protezę zębową. Za jedyny minus takiego rozwiązania możemy uznać ich stosunkowo wysoką cenę, ale nie zapominajmy, iż są one bardzo trwałe więc jest to inwestycja na całe życie – artykuł na Co więcej, w gabinetach możemy wybrać możliwość rozłożenia kwoty na raty, co jest szczególnie pomocnym rozwiązaniem.

Przed zabiegiem musimy wykonać szereg badań oraz prześwietlenie szczęki. Implanty są zakładane są w znieczuleniu miejscowym. Po znieczuleniu w kość szczęki stomatolog wkręca śrubę która stanowi podstawę implantu. Wszczepiony implant potrzebuje zagojenia i połączenia z kością – zajmuje to około 3-4 miesiące w żuchwie i 5-6 w szczęce.