Jak trzeba pilnować higieny swoich zębów aby jak najrzadziej odwiedzać gabinet dentystyczny.

Jednym z najbardziej chyba nielubianych przez prawie każdego lekarzy jest stomatolog – sporo osób panicznie boi się nawet jak usłyszy to słowo. Jest to trochę zrozumiałe, skoro przez lata w większości gabinetów niestety mogło boleć, i przy rwaniu zębów, i przy wierceniu. Oczywiście najlepszą metodą na to, aby uniknąć wizyt u stomatologa jest należyte dbanie o higienę jamy ustnej.

Stomatolog

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
Codzienne szczotkowanie zębów rano i wieczorem to konieczność, do tego powinno się ograniczyć spożywanie cukrów oraz picie słodkich napojów. Warto też wykonywać regularne przeglądy zębów, wiadomo bowiem, że leczenie niewielkich ubytków jest praktycznie bezbolesne, problemy się robią jedynie wtedy, gdy ubytek w zębie będzie większy. (usługi protetyki) Dlatego też warto przede wszystkim pamiętać o tym, żeby szczoteczka była systematycznie użytkowana, zakupić do tego dobrą pastę, która będzie chronić przed bakteriami, no i pokonać swoje obawy i przynajmniej raz w roku odwiedzać dentystę na kontrolny przegląd.

Jednak nawet jeśli ktoś systematycznie będzie dbał o zęby, to i tak może wystąpić u niego próchnica. Wielu ludzi zapomina o systematycznych wizytach, w wyniku czego w pewnej chwili muszą odwiedzić gabinet z mocno bolącymi zębami. Na szczęście współczesna technika stomatologiczna bardzo dobrze sobie radzi nawet z silnymi bólami, więc osoby czujące przed tym jakiś lęk mają dużo łatwiej.

Jeśli tylko będzie taka potrzeba, to stomatolog warszawa wola we Wrocławiu wykona pacjentowi odpowiedni zastrzyk, który skutecznie wyeliminuje ból przy wierceniu. Nowoczesne znieczulenia są praktycznie bezbolesne, nie czuje się nawet chwili wbicia igły, więc doskonale się sprawdzają w przypadku małych dzieci.

W niektórych przypadkach używa się także podtlenek azotu, który może doskonale zrelaksować i zmniejszyć wrażliwość na bodźce pacjenta. Ostatnio słyszy się także o leczeniu próchnicy bez wierteł, przy niewielkich ubytkach pojawiły się już metody które pozwalają całkowicie wyleczyć ząb bez konieczności włączania wiertarki, co dla niejednej osoby ma ogromne znaczenie.