Jak ubrać się na ślub? Jeśli chodzi o sukienki dla druhien nie ma w zasadzie żadnych konkretnych standardów

Jaki strój wybrać na wesele? To pytanie zadaje sobie niejedna osoba przygotowująca się do tego rodzaju uroczystości i dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Rzecz jasna w tym dniu najlepiej muszą wyglądać sami nowożeńcy, niemniej podstawą jest, żeby wszystko prezentowało się jak najlepiej – zarazem wystrój sali, jak i druhny i drużbowie. Rzecz jasna suknie ślubne, Łódź, Gdańsk czy Opole zamówimy zwłaszcza w dedykowanych salonach, które zapewniają kompleksowy wystrój w tym obszarze.

więcej znajdziesz tutja

Autor: DAGNEZ
Źródło: abcslubu.pl
W tego rodzaju salonach możemy wybrać nie tylko suknię dla Pani Młodej, czy frak dla Pana Młodego, ale także sukienki weselne dla druhien – sklep z sukniami ślubnymi. Ich wybór nie jest łatwą sprawą, jako że suknia druhny nie powinna przesłaniać ubioru głównej zainteresowanej, ale jednocześnie nie może też być zbytnio banalna. Czym kierować się wybierając tego typu suknie?

Najlepiej jeżeli najważniejszy głos w sprawie wyglądu druhien będzie miała sama Panna Młoda, ponieważ to ona decyduje o tym w jakiej przodującej kolorystyce odbędzie się uroczystość, a nie ma wątpliwości, że kolorystyka odrywa w tym zakresie podstawową rolę. Sukienki druhien nie powinny być białe, gdyż kolor ten przeznaczony jest dla Panny Młodej.

Jeżeli są jakieś nurtujące Cię zagadnienia na omawiany wątek, to wejdź na oficjalne źródło, ono z pewnością Cię zainteresuje.

Nie wybiera się także sukienek w jednolicie czarnym kolorze, ale pozostałe kolory z palety barw, jak najbardziej wchodzą w grę, zwłaszcza te, które idealnie będą harmonizować z kolorystyką wykorzystanych ozdób i dekoracji weselnych.

Jeśli chodzi o sukienki dla druhien nie ma praktycznie żadnych konkretnych standardów, jednak przyjęło się, iż dobrze jeśli nie są nazbyt wyzywające i z drugiej strony nazbyt „pospolite”, jako że jakby nie patrzeć, ślub to ważne wydarzenie i warto ten dzień podkreślić również niebanalnym strojem. Oczywiście nawet proste sukienki warto zaakcentować poprzez zastosowanie nietuzinkowego materiału, czy ciekawych ozdób, które je uatrakcyjnią.

Dobierając sukienki dla druhien często kierują się one zasadą, aby wyglądać w podobny sposób i nie wyróżniać się na tle Panny Młodej, która w pierwszej kolejności powinna rzucać się w oczy. Nie jest to jednak zasada nienaruszalna i często wykorzystuje się także bardziej oryginalne rozwiązania. Najważniejsze, żeby wszystkie panie czuły się w sukniach wygodnie, a jednocześnie elegancko.