Jak uległ zmianie handel w miastach, jakie grupy produktowe są najczęściej oferowane w galeriach handlowych

Całkiem niedawno jeszcze w centrach miast królowały najróżniejsze sklepy odzieżowe i obuwnicze. W większości takich miast znane nawet były ulice, na których skupiało się wszystko, a na zakupy do tamtych sklepów przyjeżdżali konsumenci z odległych miejsc. Lecz ekspansja galerii handlowych w ostatnim czasie spowodowała, że to właśnie tam zaczął się przenosić handel, a na handlowych ulicach miejsce sklepów zaczęły zajmować różnego rodzaju instytucje i banki. W przeciętnej galerii liczba sklepów waha się między sto a dwieście, lecz są też takie, w których jest ich dużo więcej.

wózek sklepowy

Autor: Brad Montgomery
Źródło: http://www.flickr.com
Większa część tych sklepów sprzedaje obuwie i odzież, i można tu także zaryzykować stwierdzenie, że z przewagą produktów damskich.

Czy Twoim zdaniem omawiany temat jest niesamowicie ciekawy? Jeśli tak uważasz, to kliknij na polecany serwis www – tam znajdziesz nie mniej absorbujące dane.

Oczywiście panowie raczej kupią co im potrzeba, jeśli będą potrzebowali trampki męskie 48, nową marynarkę czy na przykład gustowne nakrycia na głowę typu kaszkiety męskie to bez żadnego problemu znajdą sklep, w którym znajdą się takie produkty – męskie 48. Jednak liczba takich miejsc będzie przeważnie dużo mniejsza, niż placówek które mają w ofercie artykuły damskie.

Doskonale można to zobaczyć na przykładzie obuwia damskiego. We wszystkich galeriach będzie przynajmniej jeden sklep sieciowy, w jakich produkty są dla wszystkich, i dla mężczyzn i kobiet. Ale oprócz tego można trafić na drugie tyle sklepów, które oferują tylko buty damskie. Można w nich kupić bardzo wygodne kozaki damskie 37, czółenka i szpilki, ale już obuwia męskiego czy dziecięcego tam nie będzie.

Podobnie sytuacja będzie wyglądać z odzieżą. Wygodne bluzy damskie z kapturem bez problemu się na przykład kupi w sklepie sportowym czy też jednym z sieciowych salonów. Lecz biustonosze, spódnice czy sukienki to już towary, jakie najczęściej znajdują się w sklepach, do których mężczyźni się raczej nie zapuszczają. Chyba że towarzyszą swoim partnerkom w zakupach, płacąc za to, co im się spodoba i później taszcząc niezliczone ilości toreb, torebek i pakunków po następnych sklepach, które przecież także trzeba niezbędnie odwiedzić – Ceneo.