W jaki sposób wybrać najlepszy materac do sypialni?

Krzepki i miarowy sen, to najwspanialszy kosmetyk, zapewniający świetlisty wygląd każdego dnia. Aby cały czas budzić się wypoczętym i pełnym entuzjazmu, należy pamiętać o kilku najistotniejszych zasadach. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o przewietrzenie sypialni, zaciągnięcie zasłon oraz pobycie się źródeł hałasu. Kolejnym krokiem jest dobór wygodnego materaca, ponieważ to od niego zależy zdrowie naszego kręgosłupa i jakość nocnego wypoczynku.

Zimowa sypialnia
Autor: IMS GROUP
Źródło: IMS GROUP
Przytulna i funkcjonalna sypialnia
Autor: Komandor
Źródło: Komandor

Łóżko musi być wygodne – nie za miękkie, niezbyt twarde. Materac musimy dobierać m.in. do swojej wagi, wieku, pozycji, w jakiej śpimy oraz stanu zdrowia. Podczas zakupu materaca, najlepiej nie spieszyć się z wyborem i oprócz fachowej pomocy sprzedawcy, zdać się na intuicję, odpoczywając kilka minut na wybranym modelu, sprawdzając, czy każda jedna sprężyna jest na odpowiednim miejscu – odwiedź stronę o materacach.

Przy wyborze materaca z pewnością istotną kwestią są nasze preferencje oraz konieczność zachowania właściwej pozycji snu, dlatego perfekcyjny będzie materac o odpowiednim stopniu twardości. Jeżeli będzie zbyt twardy, nie odpoczniemy w nocy, bo będziemy wciąż zmieniać położenie ciała, a krew nie będzie mogła prawidłowo płynąć w uciskanych miejscach. W przypadku zbyt miękkiego materaca zatopimy się w nim, a pragnąc się przekręcić na drugi bok trzeba będzie mocno się wytężyć.

Stelaż na podnośnikach pneumatycznych
Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl

Materace posiadające sprężyny, przez wzgląd na swoją odporność i dobrą cenę, są uniwersalne i często kupowane. Jednak obecnie odchodzi się od klasycznych materaców sprężynowych, na rzecz materaców kieszeniowych. Różnica polega na tym, że nowszy model wyposażony jest w sprężyny znajdujące się w oddzielnych kieszonkach, dzięki czemu jest twardszy i bardziej stabilny. Im więcej sprężyn w materacu, tym bardziej dostosowuje się do kształtu ciała – . Producent sprężyn, który wyposaża materac dowiedz się na w dużą ilość niewielkich sprężyn, stwarza większą elastyczność punktową materaca, co zapewnia optymalne podparcie dla naszego ciała. Są to tak zwane materace „multipocket”. Kupując materac winno się zwrócić uwagę na tworzywo, którym pokryte są sprężyny. Pianki poliuretanowe są tanie, ale nie za bardzo trwałe, pianki lateksowe są nieco droższe, ale zdecydowanie bardziej elastyczne i porządne. Materac kieszonkowy jest dobrym wyjściem dla dwojga, ponieważ sprężyny nie są ze sobą połączone i każda z osób, niezależnie od różnicy wagowej, może spać spokojnie.

Źródło: Firma http://www.vanel.com/