Jak wybrać właściwe obuwie? Miej na uwadze, że takie obuwie powinno być jak najbardziej wygodne i dopasowane do Twoich nóg

Faktem jest, że goniąc za modą robimy czasem niezwykłe rzeczy. W ten sposób przykładowo zapewniamy swoim stopom zupełnie niedobre tortury. Na przykład?

polecany serwis

Autor: David Rizzico
Źródło: http://www.flickr.com
Wybieramy buty na wysokich obcasach, w których zdecydowanie nie czujemy się dobrze.

Podobała Ci się ta informacja z serwisu (skalnik.pl/sprzet-zimowy/turystyka-zimowa/turystyka-zimowa-raki-raczki/raki-polautomatyczne)? Jest nam szalenie miło. Tym samym mamy zamiar nakłonić Cię do przejrzenia kolejnego wpisu o zbliżonym temacie.

Jednak to nie wszystko. Tu nie chodzi tylko o nasza swobodę, ponieważ pojawiają się też sprawy ważniejsze, czyli zdrowotne. Rezultatem więc zakładania niedobrych butów mogą być przykładowo haluksy. Jednocześnie schorzenia stóp mają właściwe przełożenie na to jak się czujemy, między innymi na kondycję kręgosłupa. Jak więc dobrać dobre obuwie?

Wybierając obuwie pamiętaj, by nie kierować się tylko modą. Najistotniejsze, żeby buty były modne i dobrane odpowiednio z przeznaczeniem, jednocześnie powinny być właściwe jakości jak przykładowo rock pillars. Interesujące jest to że, wybieranie butów dla dzieci i dorosłych to zupełnie odmienna sprawa. Stopa ciągle się zmienia, z kolei buty i sposób życia mają na to duży wpływ. Odpowiednim obuwiem możemy wyprofilować stopę, ale w identycznym sensie możemy zauważyć zapowiedź deformacji lub odmiennych problemów.

Jeśli więc są możliwe tego rodzaju problemy to możemy ograniczyć ich postępowanie przykładowo przez dobór odpowiedniego obuwia – więcej na stronie. Obuwie powinny być dopasowane tak, żeby zapewnić wygodne ruszanie palcami i aby do wnętrza doszło powietrze. Zasadą jest to, że właściwych butów nie czuje się na stopach. Jednocześnie muszą chronić przed urazami czy zmarznięciem, gdy zrobi się zimno. Inne części muszą być niezwykle właściwie przygotowane, przykładowo wyściółka powinna wchłonąć wilgoć, co zapewni stopie przewiew. Istotna jest również podeszwa z elastycznego tworzywa, która odpowiednio amortyzuje wstrząsy.

obuwie

Autor: Mack Male
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety, mnóstwo osób o tym ciągle stara się nie pamiętać, a buty są bardzo ważne. To w sumie coś niezbędnego, coś co zawsze mamy na sobie i bez tego nie da się normalnie działać. Powinniśmy zazwyczaj wybierać takie buty, które może nie będzie modne, ale zwłaszcza wygodne. To gwarancja, że nasze nogi będą pod dobrą opieką, a samopoczucie będzie dobre.