Jak wygląda korekta zeza u dzieci? Czytaj na ten temat więcej

Jeszcze kilka lat temu leczenie zeza było niemożliwe, jednakże w dzisiejszych czasach okulistyka jest znacznie bardziej rozwinięta. Zez to nadzwyczaj popularna wada, jaka może pojawić się już u niewielkich dzieci. Wtedy właśnie najlepiej podjąć wyśmienite kroki, aby takiego zeza wyleczyć. Współcześnie możemy wyróżnić leczenie zachowawcze, takie jak wybór stosownych szkieł kontaktowych, oraz także leczenie niedowidzenia oraz leczenie operacyjne. Leczenie operacyjne polega na wykonaniu dobrego zabiegu, jakiego celem jest poprawa równowagi mięśniowej.

oczy
Autor: Liebre.De.Marzo
Źródło: http://www.flickr.com
Operacja zeza u dzieci jest przeprowadzana przy znieczuleniu ogólnym oraz nie trwa długo (zobacz). Już parę godzin po operacji dziecko zdoła wrócić do domu. Gojenie się rany trwa około 3-5 tygodni. W tym terminie może wystąpić zaczerwienienie, podrażnienie spojówek oraz obrzęk oczu, niemniej jednak nie powinny wystąpić żadne komplikacje i trudności. Korekcja zeza jest wykonywana przez doświadczonych, wykwalifikowanych specjalistów, którzy mają wiedzę i wyśmienite umiejętności. W Necie możemy odkryć dużo wyróżnianych oraz rekomendowanych ośrodków okulistycznych, jakie zajmują się fachową korekcją zeza. Operacja zeza jest bardzo efektywna http://optegra.com.pl/Kliniki-Optegra/WroclawG=wada|wady]. Bezspornie więc warto się na nią zdecydować, szczególnie jeżeli dziecko jest jeszcze małe.

Zez z pewnością będzie przeszkadzał dziecku w późniejszym funkcjonowaniu, co więcej może narazić je na wyśmiewanie ze strony innych dzieci. Także w życiu pełnoletnim zez umie być dużą przeszkodą. Osoby z zezem w wielu przypadkach posiadają sporo niższe poczucie własnej wartości, odczuwają się również źle postrzegane poprzez inne osoby. Skoro korekcja zeza jest aktualnie realna, to niewątpliwie warto z tej możliwości skorzystać , tym bardziej, że zabieg ten jest bezwarhttp://optegra.com.pl/Zabiegi/Choroby-oczu/Zez/Proces-leczenia