Jak zwalczyć nieśmiałość i wziąć życie w swoje ręce?

Obawa przed drwiną, negatywna ocena ze strony innych, trzęsące się dłonie, czy czerwienienie się w sytuacjach społecznych – to niektóre z objawów lęku społecznego. Może on przybierać różnorakie formy, inną dynamikę i moc, zależnie od cech konkretnej osoby. Osoba nieśmiała bywa nie rzadko zażenowana i ostrożna w kontaktach, a jej działania cechują się wiecznym lękiem i unikami.
aromaterapia
Autor: Nantes
Źródło: http://www.nantes.pl

Znamienne dla fobii społecznej jest znaczne pogorszenie ogólnego funkcjonowania, związane z ucieczką od różnorakich sytuacji międzyludzkich. Jeśli czujemy, że lęk jest na tyle paraliżujący, że utrudnia nam normalne funkcjonowanie, zasięgnijmy pomocy psychoterapeuty. W tym celu, dobrze zacząć od wpisania w wyszukiwarkę internetową poszukiwanych usług i miasta, w którym mieszkamy, np. „psycholog wrocław” albo „terapia wrocław”.

Pierwotne, ośmieszające doświadczenia w sytuacjach społecznych, niezwykle często stanowią są powodem powstania fobii społecznej. Osoba, która w dzieciństwie ukształtowała obraz siebie, jako kogoś niekompetentnego, wyśmiewanego, niezdarnego i do tego bojaźliwego, natomiast wizerunek innych jako siejących krytykę, oceniających, myśli, że jedynym rozwiązaniem jest zamknięcie się przed światem. Ludziom, którzy walczą z tym problemem, towarzyszy zła opinia na swój temat.

W życiu najczęściej są perfekcjonistami – stawiają sobie za cel wykonanie czegoś mistrzowsko, co przeważnie okazuje się niemożliwe i prowadzi do krytyki własnej. Osoby cierpiące na lęk społeczny mają poczucie, że ich zachowanie było nie takie, jak sobie wymyślili, zaś oczekiwania innych często uznają za większe niż są one w rzeczywistości. Nawet, jeśli osoba z lękiem społecznym odniesie sukces, to nie tworzy jej pozytywnej oceny we własnych oczach.

Zaprezentowany temat przygotowaliśmy z myślą Twoje oczekiwania. Czekamy na twoją informację, czy podoba Ci się wpis. Daj nam znać – przejdź do strony sery wegańskie !

Wręcz przeciwnie, twierdzi, że teraz inni będą oczekiwać jeszcze więcej, a ona oczywiście poniesie same porażki.

Obraz innych ludzi oraz świata zewnętrznego również jest widziany w ciemnych barwach, a każdy następny dzień, to zmaganie się z własnym lękiem. Jeśli mamy podobne problemy, nie czekajmy, ale udajmy się do dobrego terapeuty, który pomoże nam wyjść na prostą. Badania pokazują, ze bardzo dużo pacjentów poddanych psychoterapii poznawczo – behawioralnej doświadcza znacznej poprawy. Aby znaleźć dobrego terapeutę, wpiszmy w wyszukiwarkę np. „dobry psycholog wrocław” i wybierzmy odpowiedniego dla siebie.


Wyświetl większą mapę