Jakie suplementy diety warto zażywać?

Suplementy – telewizja oraz radio zalane są ich reklamami, a wytwórcy prześcigają się w wynajdywaniu kłopotów zdrowotnych, na jakie ich suplementy mogą pomóc.
Czy suplementy są nieodzowne, czy to tylko sztuczki marketingowe?
Ze względu na to, że nasze pożywienie oraz środowisko tak różni się od tego, przy jakim ewoluowaliśmy, rozsądne wydaje się założenie, iż dla utrzymania dobrego stanu zdrowia, rekomendowane (a może nawet konieczne) jest suplementowanie niektórych, szczególnie trudnych do uzyskania składników odżywczych.

adcort

Autor: bfishadow
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z takich suplementów diety jest z pewnością witamina D – jej niedobory ma większość naszych rodaków, jest właściwie hormonem, którego receptory posiadają prawie wszystkie komórki naszego organizmu, dlatego deficyty witaminy D powiązane są z wieloma schorzeniami, jak nowotwór złośliwy, kłopoty autoimmunologiczne, zaburzenia hormonalne, depresja itp. Wyłączne żywieniowe źródła są to tłuste ryby i jaja, jednak mają jej zdecydowanie za mało. Zalecane suplementowanie dla ludzi dorosłych to od 1000 IU latem (jeśli spędzasz sporo czasu na słońcu) do 4000 IU zimową porą.

Sprawdź bez zwłoki wpis spod linku (https://www.psycholog-wroclaw.com/psychoterapia-psychodynamiczna/), ponieważ zapewne zaskoczy Cię to, jak bardzo pasjonujące treści w tamtym miejscu są przedstawione.

Przedawkowanie jest niezwykle trudne, ma niewielką toksyczność, jest bezpiecznym suplementem .

apartamentowce

Autor: Wawel Service
Źródło: Wawel Service
Magnez – bardzo ważny pierwiastek, bierze udział w wysyłaniu nerwowych impulsów, wchodzi w skład kości, gwarantuje zdrową skórę, utrzymuje należyte ciśnienie oraz pozwala łatwo zasnąć. Przez wzgląd na powszechne używanie nawozów z potasem jest go coraz to mniej w ziemi rolnej, a tym samym w żywności. Do tego stres, alkohol, kawa i antykoncepcja hormonalna go wypłukują i praktycznie wszyscy Polacy konsumują go zbyt mało.

Podoba Cię ten artykuł? To przeczytaj jeszcze to, tutaj także znajdują się same świetne informacje (http://www.witnatura.pl/pl/1952-witaminy), które na pewno Cię zainteresują.

Trudno przedawkować, najodpowiedniej bierz 500-800 mg przed spaniem.

Magnez nie będzie drogi. Polecam również Adcort. Jest to Suplementacja codziennej diety w składniki pomagające w podtrzymaniu prawidłowego stanu śluzowych błon jak też zdrowia skóry i zdrowych naszych kości.