Jakiego typu cechami powinien wyróżniać się dobry dentysta? Czy posiada je nasz dentysta?

Wybór odpowiedniego stomatologa jest bardzo ważny dla zdrowia fizycznego, jak też psychicznego pacjenta. To właśnie dentysta wpędza w stres nawet największych twardzielów, a ci delikatniejsi mogą w ogóle nie pójść na wizytę z obawy przed odczuwaniem bólu. Tak naprawdę nie ma się czego obawiać, natomiast zapamiętać trzeba, żeby wybrać bardzo dobrego specjalistę, jak gabinet stomatologiczny Wałbrzych.

To fakt, że niektórzy specjaliści mają kiepskie podejście, natomiast jeżeli to wyczujemy, to już nie zapiszemy się do takiego lekarza, zobacz jak pracują profesjonalni stomatolodzy z Wałbrzycha. Tak samo rutyna nie sprzyja dobremu podejściu, gdyż taki lekarz przestaje się już wczuwać w sytuację pacjenta i robi swoją pracę za bardzo mechanicznie. Oczywiście jest to istotne, tym bardziej, kiedy stomatolog wykonuje jakiś zabieg któryś raz z kolei, niemniej powinien zachować trochę empatii.

dentysta wstawiający implanty

Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com

Nie ulega też wątpliwości, że powinien być profesjonalistą w tym, co robi. Nasza świadomość, że powierzamy nasze zęby profesjonaliście, z pewnością wpłynie na pozytywny odbiór sytuacji. Pomimo tego, najlepsza wiedza i doświadczenie, to jedynie początek działania świetnego stomatologa, jaki na pewno musi być cierpliwy w stosunku do pacjentów, nawet do stresowania się wiertłami. Na pewno nic nie da uśmiech oraz zapewnienia, iż zabieg nie będzie bolesny, gdyż przecież nie pierwszy raz jesteśmy u dentysty i mamy świadomość, iż zawsze coś może zaboleć. Zamiast więc tego, lepiej objaśnić pacjentom we właściwy sposób to, jak będzie przebiegać zabieg, bez nadmiernych kolokwializmów, czy zbyt obrazowych opisów. Jeżeli coś może zaboleć, to lepiej przed tym ostrzec, miast wprowadzać w błąd, iż na pewno nic nie poczujemy. Jeżeli będziemy zapewniać, że nic się nie stanie, to nawet minimalne uczucie bólu może wprowadzić pacjenta w strach oraz uczucie złości.

Szalenie istotne cechy dentysty, to poza dobrym warsztatem i doświadczeniem, prawdomówność, cierpliwość i empatia. Tego typu cechy tak na prawdę powinien mieć każdy doktor. Nieważne czy jest to chirurg, dentysta, a może fachowiec z zakresu wstawiania implantów, na przykład implanty Wałbrzych: dowiedz się jak wygląda wszczepianie implantu w gabinecie a2 clinic.