Jakim sposobem ubrać się bardzo modnie w sezonie wiosenno-letnim 2014

Czy należy kierować się trendami w modzie? Naturalnie większość dziewczyn chce być modna w każdym sezonie. Zanim jednak pójdziemy na podbój butików, lepiej prześledzić, co proponują nam światowe domy mody. Trendy wiosna 2014, które pojawiły się niedawno w serwisach modowych na pewno są cenną wskazówką, by wyszukać w tym sezonie coś dla siebie.

kobieta w sukience
Autor: Randy Pantouw
Źródło: http://www.flickr.com
Kolorowe nadruki na tkaninach już kolejny sezon trzymają się całkiem dobrze. Tej wiosny będą modne op-artowskie wzory i liściaste motywy. Z kolorów ideą jest łączenie intensywnych barw w zestawach. W wiosennym sezonie modne będą błękity, najlepiej w wersji pastelowej. Błękit to wyjątkowo wdzięczny kolor, bardzo dziewczęcy. Poza tym jest to uniwersalny wybór, ponieważ, w zależności od natężenia, pasuje do różnego typu urody.

Drugim pożądanym tej wiosny kolorem jest żółty. Na dzień dzisiejszy możemy z fantazją przebierać w wielu odcieniach tego koloru, od świetlistej cytryny po piaskowy. Bez względu na to, jaki odcień wybierzemy, warto pamiętać o właściwym dopasowaniu koloru do reszty ubioru.

kobieta w czerwonym płaszczu
Autor: Joel Devereux
Źródło: http://www.flickr.com

W tym roku moda lato 2014 jest pełna kwiatów (zobacz to: ). W kolekcjach światowych projektantów zawitały wzory kwiatowe w przeróżnej postaci. Możemy śmiało wybierać między bardzo jaskrawymi a jasnymi kolorami. Kwiaty na ubraniach mogą przybierać różne kształty, na przykład zdobić całą rzecz lub tylko jej fragment. Wzory kwiatowe mogą być malarskie lub graficzne. To zwyczajnie od zawsze idealny wzór na lato. Każdej z nas dodadzą zwiewności i doskonale prezentują się w dowolnej części garderoby – od koszul po spodnie. Znajdziemy je na butach i biżuterii. Kwiatowy wzór to ulubiony motyw zwolenniczek boho, ale sprawdzi się także w eleganckich zestawach. Zasadniczo lepiej jednak łączyć kwiaty z gładkimi ubraniami, bo sam wzór jest już dosyć mocny.

Chociaż moda damska (więcej: ) jest pełna ekstrawagancji, to styl klasyczny nigdy się nie przemija przezroczystości i biel to również topowe tendencje sezonu. W jasnych kolorach twarz wygląda na wypoczętą, a sylwetka na zgrabniejszą. Biel i przezroczystości są idealne na lenie dni. W pracy lepiej unikać prześwitów, gdyż tak jest bardziej elegancko. Można też dawkować przeźroczystości – od bardzo dużych, po subtelne. Na topie jest miksowanie stylów z rozmaitych lat oraz odniesienia do lat 50-tych. Biel nosimy solo lub zestawioną z neonowymi kolorami. Wolno też łączyć różne intensywne barwy z pastelami. Ważne, by wszystko robić z powściągliwością. Znana zasada, że lepiej mniej niż więcej, sprawdza się także w modzie.