Jeśli zamierzać udać się na polowanie, nie możesz zapomnieć o właściwej odzieży myśliwskiej

Myślistwo jest dość modną formą rozrywki wśród Polaków, nie dziwi zatem obecność wielu punktów handlowych oferujących odzież oraz akcesoria myśliwskie. Trzeba bowiem wspomnieć, iż wyjazd na polowanie wymaga skrupulatnego przygotowania, a odzież myśliwska jest tutaj ważnym elementem.

Od jej właściwego zakupu uzależnione może być bezpieczeństwo myśliwych, lecz też wygoda w trakcie wielogodzinnych spacerów po lesie.

atrakcyjna odzież myśliwska

Autor: California Department of Fish and Wildlife
Źródło: http://www.flickr.com

Odpowiednie obuwie są bardzo ważne

Właściwie dobrane buty to niezwykle istotny szczegół w odzieży każdego polującego. Buty muszą okazać się porządnie zrobione, wytrzymałe, wykonane z najlepszego materiału i wodoszczelne. Należy wspomnieć, że polowanie stwarza sposobność do chodzenia po lasach i często bagiennych okolicach. But powinien zatem okazać się optymalny pod względem dopasowania do rozmiaru stopy, aby nie uciskał ani nie był nazbyt luźny. Świetnym pomysłem okaże się zakup butów, które będą zakrywać kostkę, gdyż w nich niestraszne będą jamy oraz koleiny.

Odzież w różnorakich kolorach

Odzież myśliwska dostępna jest w różnorakich odcieniach, dotyczy to zarówno spodni, kurtek, jak i czapek. Spora liczba myśliwych decyduje się na nabycie odzieży w kolorach kryjących, ponieważ dzięki nim mogą niezauważeni podejść ptaki.

Dzika przyroda

Autor: coniferconifer
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak trzeba wyposażyć się też w część garderoby w odblaskowym kolorze, który pozwoli innym myśliwym odróżnić kolegę od roślin oraz ograniczy groźbę postrzelenia. W przypadku myśliwych ważną częścią odzieży jest kurtka myśliwska. Atrakcyjne kurtki myśliwskie produkowane są w wielu modelach i kolorach, ale każda z nich powinna charakteryzować się następującymi cechami: okazać się nieprzemakalna, zabezpieczać przed wiatrem oraz zimnem, a jednocześnie zapewniać właścicielowi swobodę ruchów.

Wybór odzieży jest rzeczywiście istotny

Choć może się wydawać, że zakup odzieży myśliwskiej jest bardzo łatwy, należy temu zagadnieniu poświęcić nieco uwagi, by po zakupach być rzeczywiście usatysfakcjonowanym. Od wybranych części garderoby zależne jest bezpieczeństwo, komfort, jak również kondycja polującego. Polowania odbywają się w bardzo różnych warunkach pogodowych, więc nietrudno przemoknąć, wyziębić się, czego następstwem może być choroba. A kiedy kupi się odzież źle uszytą, za dużą lub stanik samoprzylepny by Ann za małą, satysfakcja z polowania się nie zjawi.

Posted in Bez kategorii