Jonizacja na minus, czyli jakimi sposobami wyrównamy dawkę jonów przyswajaną z ekranów?

Nawilżanie powietrza ma znaczący wpływ na poprawę funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Duża „suchość” sprawia, że w powietrzu unosi się wiele pyłu i roztoczy, które – zwłaszcza u alergików – prowokują katar i kaszel. Najczęściej mierzymy się właśnie z problemem zbyt małej wilgoci. Rekompensatą jest dla nas urządzenie do oczyszczania powietrza.

Warto w tym miejscu uświadomić sobie, że odpowiednia wilgotność powietrza nie może być „na chwilę”. Wytworzenie warunków idealnych tylko na czas pracy, przy zupełnym zbagatelizowaniu warunków czystego powietrza (www.zdrowie-dom.pl/) po niej, nie przyczyni się do poprawy naszego samopoczucia. Zharmonizowana liczba jonów powinna otaczać nas przy spaniu, pracy i odpoczynku.

Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza Gota

Źródło: http://www.airnaturel.pl

Wilgotność jest ściśle powiązana z jonizacją powietrza. To zdecydowanie istotna, a przede wszystkim bagatelizowana sprawa. Pracujemy i siedzimy przed wieloma monitorami (telewizory, komputery, laptopy) zdarza się że nawet powyżej ośmiu godzin dziennie.

Zaabsorbował Cię omawiany artykuł i chcesz znaleźć pokrewne materiały? Kliknij zatem ten link oraz zobacz więcej porad tutaj.

Takie sprzęty przyczyniają się do ogromnej emisji w naszą stronę dodatnich jonów, których nie dałoby w tym samym czasie środowisko naturalne. Będąc za bardzo „na plusie” nie funkcjonujemy tak jak powinniśmy.

Nawilżacz powietrza to sprzęt, który wytwarza zwłaszcza jony ujemne, które mają wyrównać emitowane na dniu wartości dodatnie, do wartości neutralnej. Jakie można wyróżnić ich zalety? Przebywając w środowisku, w którym wpływają na nas jony ujemne, stajemy się bardziej skoncentrowani; rany także szybciej zaczynają się goić. W przeciwieństwie do jonów dodatnich przyspieszeniu ulegają też reakcje biologiczne. Atrakcyjności nawilżaczom dodają odpowiednio dobrane olejki eteryczne. Ich zapach pozwala lepiej zrelaksować się, zniwelować codzienny stres, poprawić nastrój.

Oczyszczacz powietrza - airnaturel.pl
Jest też naturalny sposób ujemnej jonizacji organizmu. Taki który spowoduje, że będziemy mogli odstawić na bok nawilżacze ultradźwiękowe i parowe, np. zobacz. Uwaga, jeśli częściej niż gdzie indziej u nas pada mamy przewagę! Deszcz i burze nie zrekompensuje nam dnia ze słońcem, niemniej jednak pozwoli na wyrównanie jonów, istotnych dla lepszego funkcjonowania biologicznej maszynerii. Innym sposobem na doładowanie się „minusami” pod dniu pełnym elektronicznych „plusów” jest wyjście na ognisko, grilla. A więc jak najbliżej kolejnego żywiołu, którym tym razem jest ogień.