Kłopoty z trzymaniem moczu – czy można tym wygrać?

Nietrzymanie moczu to wstydliwy kłopot zdrowotny wielu kobiet i mężczyzn. Niewiele dolegliwości budzi w pacjentach uczucie wstydu porównywalne z tym towarzyszącym nietrzymaniu moczu. Niestety jest to dosyć powszechna dolegliwość, którą kobiety utrzymują w sekrecie.

Aczkolwiek trzeba zdać sobie sprawę, że chorobę można skutecznie leczyć, zamiast ukrywać jej objawy, używając jedynie środków higienicznych.

Nadal dominuje szkodliwy pogląd, że jest to rzadka przypadłość, która dotyczy głównie starszych kobiet. Tego typu myślenie sprawia, że młodsze pacjenci wstydzą się mówić głośno o swoim problemie. Tymczasem prawda jest taka,że nietrzymanie moczu to kłopot dla około 20 proc. dorosłych Polaków.

Jeżeli zainteresował Cię opisany temat, poznaj serwis rutinoscorbin, gdzie znajdziesz dodatkowe info. Pogłęb swoje wiadomości.

W istocie częściej zmagają się z z tą chorobą osoby po 45 roku życia, jednak ma miejsce, że problem dotyczy młodych.

Jakie są przyczyny tej choroby?

Gastroskopia – badanie bardzo potrzebne...
Autor: Bird&Co
Źródło: Bird&Co

Niekontrolowany wyciek moczu to konsekwencja często niezwiązanych ze sobą czynników.Pierwszy rodzaj schorzenia to tak zwane wysiłkowe nietrzymanie moczu, którego przyczyną są głównie niespawane mięśnie zwieraczy cewki moczowej, a także wątłe mięśnie dna macicy, które stanowią podporę dla pęcherza (czytaj cały artykuł).

Drugi typ schorzenia to naglące nietrzymanie moczu, które spowodowane są niezależnymi od naszej woli skurczami pęcherza. Wyciek moczu powodują skurcze mięśni gładkich, które są nadaktywne. Jest to nierzadko spotykana dolegliwość u osób z cukrzycą,a także przy złym poziomie hormonów oraz jako efekt uboczny działania pewnych farmaceutyków. Kłopoty z utrzymaniem moczu to również schorzenie towarzyszące wielu chorobom, na przykład choroby Parkinsona, a także zabiegów w obrębie miednicy mniejszej.

Zespół policystycznych jajników
Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Nietrzymanie moczu leczenie to proces długotrwały, lecz często zwieńczony sukcesem. Diagnostyka wymaga współpracy lekarzy kilku specjalności: internisty oraz ginekologa. Przypadłość leczy się za pomocą leków atycholinergicznych, które blokują skurcze pęcherza. U starszych kobiet skutkuje podawanie hormonów dopochwowo. Skuteczne są także ćwiczenia terapia behawioralna. Wielokrotnie wspomaga się farmakoterapia tzw.

Potrzebne są Ci dodatkowe info na ten intrygujący temat? Więc nie ociągaj się i wejdź do nowego wpisu – tam przygotowaliśmy dla Ciebie coś ekscytującego.

biofitbackiem lub zastosowaniem dobroczynnych technik relaksacyjnych. Metoda biofitbacku angażuje w proces leczenia układ nerwowy chorego, który w znacznej mierze jest odpowiedzialny za skurcze mięśni gładkich. Alternatywne metody leczenia są niekiedy chętniej zalecane od leków. Nie powodują bowiem kłopotliwych efektów ubocznych.