Kosmetoginekologia to specjalizacja chirurgii plastycznej, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem na polskim rynku.

Aktualnie współczesne kobiety mają większą świadomość swojego ciała i chcą dobrze się czuć i wyglądać w każdym wieku. Życie intymne to sfera, która ma istotne znacznie jeśli chodzi o samoocenę, dlatego wiele kobiet podejmuje decyzję o wizycie w renomowanej klinice w celu przeprowadzenia zabiegu narządów intymnych.
Kobiety zgłaszają się do specjalisty z różnych powodów. Najczęściej jednak ciało kobiety zmienia się po porodzie. Zwłaszcza po kilku więcej niż jednym porodzie naturalnym zdarza się, że mięśnie krocza są poluźnione, co nierzadko negatywnie wpływa na jakość życia seksualnego. Mimo że wiele pacjentek odczuwa tego typu dyskomfort, to jednakże niewiele z nich zgłasza się z tym do właściwego specjalisty.

zabieg

Autor: 593rd Sustainment Command (Expeditionary)
Źródło: http://www.flickr.com

Tymczasem trzeba wiedzieć, że przeważnie jest to kwestia przejścia jednego zabiegu, czyli waginoplastyki. Należy jednak pamiętać, że jest to typowy zabieg chirurgiczny, a więc wymagający dłuższej rekonwalescencji.
Współczesna ginekologia estetyczna oferuje kobietom także mniej inwazyjne zabiegi, możliwe dzięki najnowszym procedurom leczenia z zakresu ginekologii. Przykładowo, aby uniknąć ingerencji skalpela, używa się lasera oraz kwasu hialuronowego. Nowoczesne kliniki ginekologiczne, zatrudniają najlepszych lekarzy z zakresu technik inieksyjnych z zastosowaniem kwasu hialuronowego. Za pomocą tej techniki leczenia wykonuje się zabieg rewitalizacji narządów intymnych, zarówno wad wrodzonych, jak i tych powstałych na skutek ciężkich porodów naturalnych. Poprawianie wygląd narządów płuciowych oraz plastyka defektów poporodowych obecnie wykonuje się w wyspecjalizowanych gabinetach ginekologicznych (zobacz ofertę w zakresie ginekologii estetycznej).

Opisywane w tym poście tematy Cię interesują? Jeżeli tak, to kliknij ponadto tutaj – to bardzo użyteczna oferta (https://www.artemed.pl/operacja-haluksow-wroclaw/) dla zwolenników tego typu problematyki.

Obecnie medycyna plastyczna w tym zakresie ma wiele do zaoferowania kobietom, które odczuwają potrzebę poprawy swojego samopoczucia. Niektóre problemy można rozwiązać przy pomocy technik mało inwazyjnych, jednak są schorzenia, które zasadniczo wymagają ingerencji chirurga. Zanim więc zdecydujemy się na wykonanie konkretnego zabiegu, należy skonsultować się z specjalistą w celu wykluczenia możliwych przeciwwskazań. Opinia na temat stanu zdrowia kobiety wydaje specjalista na podstawie wywiadu lekarskie oraz badania ginekologicznego. Planując na tego typu zbieg estetyczny, pamiętajmy, że najistotniejsze jest nasze poczucie bezpieczeństwa i fachowość lekarza, do którego się zgłaszamy z naszym problemem.