Jakie modele toreb musi mieć w swojej szafie każda kobieta? Pytamy stylistów!

Niemal każda pani chciałaby mieć kolekcję toreb na każdą okazję. Niezmiernie łatwo i czasami niedużym nakładem finansowym można stworzyć własną kolekcję, która doda każdemu strojowi luksusu i klasy, a czasami nieco go rozjaśni czy też zmieni jego styl. Od czego rozpocząć tworzenie własnej kolekcji?

Czy w pierwszej kolejności trzeba zrobić nalot na sklep z torebkami? Absolutnie nie. Przede wszystkim należy solidnie przejrzeć to, co jest w naszej szafie, skrupulatnie obejrzeć każdą jedną torbę, odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jest na tyle ponadczasowa, że może pozostać w naszej kolekcji – . Drugi krok to uświadomienie, na jakie okazje najczęściej potrzebujemy torebek. Oczywiście na pewno wyróżnimy torebki na co dzień i torebki na wyjątkowe sytuacje. Na co dzień bardzo dobrze zdadzą egzamin listonoszki skórzane i torebki w których pomieszczą się dokumenty w formacie A4.

torebki
Autor: VeroStilo
Źródło: VeroStilo

Możemy mieć dwie-trzy pakowne torby i nosić je na zmianę. To świetne rozwiązanie, bo nie tylko torebki będą dopasowane do wielu stylizacji i każdej pory roku, lecz także będą długo wyglądały na nowe. Listonoszki skórzane mają też trochę mniejsze rozmiary, wtedy spokojnie możemy wybierać je na zakupy czy spacery, gdy nie nie musimy mieć ze sobą zbyt wielu rzeczy, a przy tym chcemy mieć wolne ręce – .

Listonoszki mogą być wykonane z określonego rodzaju skóry lub skaju albo kilku – dobrze jest mieć w swojej garderobie chociaż jedno ciekawe połączenie barw, aby połączyć taką torbę z jednokolorowym czy dość spokojnym ubiorem. Bardzo dobrze spisują się również torby-worki – można wrzucić je na ramię i mieć wolne ręce. Na wyjątkowe wyjście, jakie nie wymaga od nas wieczorowego stroju, ale chcemy wyglądać inaczej niż zawsze, sprawdzą się małe torby-kuferki. Zwykle są na krótkiej rączce, bez paska na ramię. Do wieczorowej sukni pasują kopertówki i urocze torebeczki na łańcuszku.

Dobrze jest mieć jeden ulubiony sklep z torebkami, w którym ekspedient doradzi nam a w razie takiej konieczności pozwoli przemyśleć zakup w domowym zaciszu, przymierzyć torbę do ulubionych ubrań i dopiero wtedy podjąć decyzję, czy dana torebka poszerzy zebraną wcześniej kolekcję. Warto również poszperać w second handach, nigdy nie wiadomo, na jakie perełki się trafi.