Kupujemy ozdoby – informator dla konsumenta

Dziś zdołamy nabyć biżuterię tak w sklepie jubilerskim, jak też w sieci. Przedstawiamy najistotniejsze kwestie, na które konsument winien zwrócić uwagę podczas zakupu. Jeżeli chcemy nabyć biżuterię w internecie, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło: biżuteria hurt albo hurtownia biżuterii srebrnej.W razie zindywidualizowanych produktów nabywca nie ma prawa odstąpić od umowy.

Klient powinien wiedzieć, które prawa przysługują mu w obszarze zwrotu towaru oraz reklamacji. Zasady są trochę inne zależnie od tego, czy biżuteria była nabyta w lokalu przedsiębiorstwa, a więc w sklepie, czy poprzez zawarcie umowy na odległość, czyli za pośrednictwem sklepu online

w naszej ofercie również

Autor: diva
Źródło: diva

Jubiler (świetna strona) jest odpowiedzialny względem klienta za to, iż rzecz w momencie sprzedania jest niezgodna z umową. Zakupując pierścionek, kolię lub inną ozdobę należy uważnie przyjrzeć się, czy każdy z detali został solidnie osadzony. Tyczy się to szczególnie kamieni szlachetnych oraz dekoracyjnych. Przecenione produkty winny być bardzo dokładnie obejrzane. Możliwe że promocja jest związana z brakiem zainteresowania konkretnym wzorem precjozów. Zdarza się jednak, iż jubilerzy wystawiają na sprzedaż felerne wyroby w interesującej cenie. Klient powinien mieć to na uwadze. Jeżeli wystąpi wada w postaci defektu biżuterii klient ma dwie możliwości. Może zażądać od jubilera nieodpłatnej reperacji, lub wymiany ozdoby na nową. W szczególnych sytuacjach pozostaje mu tylko zwrot pieniędzy.

biżuteria srebrna

Autor: Pavlina Jane
Źródło: http://www.flickr.com
Do tych przypadków zalicza się nadmierne koszta związane z naprawą i brak opcji wymiany. Klient powinien wyrazić żądanie nieodpłatnej reperacji bądź wymiany na piśmie po czym przekazać je jubilerowi. W przeciągu 14 dni od otrzymania żądania sprzedawca musi wyrazić swoje stanowisko. Niezajęcie stanowiska w tym terminie nie jest szkodliwe dla klienta, wprost przeciwnie. Domniemywa się, że sprzedawca uznał żądanie kupującego za umotywowane. Jubiler – tutaj – nie ponosi odpowiedzialności za wadę biżuterii, jeśli konsument wiedział o niej w chwili kupna, lub była dostrzegalna na pierwszy rzut oka.Nabywca robiący zakupy przez internet może zrezygnować z kupna bez podawania przyczyn w terminie 30 dni od dnia wydania przedmiotu. Nie poniesie on kosztów, z wyjątkiem kosztów zwrotu wyrobu.