Kupujemy szczoteczkę do zębów dla dzieci – na jakie rzeczy należy zwrócić uwagę?

Codzienne mycie zębów to potrzebny element higieny, do którego warto przyzwyczajać maluchów w jaki sposób najwcześniej. żeby było to wykonalne, należy kupić właściwą szczoteczkę, a także pastę do zębów. Co należy brać pod lupę podczas zakupów?

Odpowiednia budowa
Szczoteczki dla dzieci muszą mieć odpowiedni rozmiar, również skoro idzie o trzonek, w jaki sposób też i rozmiar główki. Zbyt duża utrudni manewrowanie nią w buzi, co może zniechęcić do czyszczenia zębów. Warto też zwracać uwagę na jakość wykonania. Sam uchwyt winien być dość duży i pokryty warstwą antypoślizgową, co wysoce ułatwi dbanie o higienę jamy ustnej. Włosie powinno pozostawać zaokrąglone przy krawędzi i miękkie – skoro dziecko skarży się na ból podczas użytkowania, trzeba wymienić szczoteczkę na model o bardziej miękkim włosiu.
szczoteczka bambusowa

Autor: Tamarind
Kolorowa na zachętę
Niektóre pociech nie przepadają za myciem zębów, a w takiej wypadku należy sięgnąć po wszystkie możliwe środki, które ów opór przełamią. Rozwiązaniem w tej wypadku jest kupno szczoteczki w ulubionym kolorze, albo z ukochaną postacią z bajki. W sklepach bez trudności znajdziemy odpowiedni model, który przypadnie do gustu synowi bądź córce. Interesującym rozwiązaniem pozostaje również szczoteczka bambusowa – świetna dla miłośników ekologii, jaką nie jedynie umożliwia zadbać o zęby, lecz także o środowisko.
Odpowiednie miejsce
szczoteczki dla dzieci
Pamiętajmy, iż każdy domownik winien mieć własną szczoteczkę do zębów, którą warto przechowywać w miejscu zapewniającym czystość. Pewne modele dla dzieci powinny specjalną przyssawkę, co zapobiega przedostawaniu się bakterii na włosie. Naturalnie trzeba również przypominać maluchom, iż po umyciu zębów szczoteczka winna zostać odłożona na swe miejsce.
Przykład z góry
Warto zadbać, aby systematyczne mycie zębów weszło w nawyk dzieciom.

Czy jesteś zdania omawiany temat jest niezwykle interesujący? Jeśli tak sądzisz, to wejdź na polecany serwis internetowy (http://www.meanderstomatologia.pl) – tam znajdziesz równie absorbujące dane.

żeby jednakże tak się stało, należy dać im odpowiedni przykład.

Wspólne mycie zębów z pewnością pozostaje dla dziecka świetną zabawą, a jeśli mimo całość stroni on od szczotki i pasty, konieczne bywa poszukanie pozostałych sposobów. Mogą to pozostawać np. specjalne piosenki, bądź użycie czasomierzy odliczających dwie minuty szczotkowania – takowe „pomoce” na pewno zachęcą maluchów do dbania o zęby.