Lampa do światłoterapii to przyrząd ogólnie stosowane w światłolecznictwie, inaczej helioterapii

Dobroczynny wpływ sztucznego słońca na zdrowie rozpowszechniony jest od wieków. W krajach skandynawskich lampa do światłoterapii jest bez mała we wszelkich ośrodkach zdrowia i portach lotniczych, a także w wielu biurach. Na zachodzie Europy wykorzystuje się ich w blisko 180 sanatoriach i placówkach szpitalnych, a we Francji fototerapia uważana jest, za najlepsze antidotum na chandrę.

Kobieta
Autor: Thomas Hammoudi
Źródło: http://www.flickr.com

Sami często odczuwamy wpływ sztucznego słońca na nasze samopoczucie. Zimową porą większość z nas ogarnia chandra, zniechęcenie i ospałość. To naturalna konsekwencja naszego ciała na brak światła. Do leczenia tak zwanej depresji sezonowej wykorzystuje się lampy fluorescencyjne, które dają światło podobne do naturalnego. W zwykłym lecznictwie, w gabinetach spa coraz częściej w obecnym okresie mówi się o lampach antydepresyjnych. Lampa przeciwdepresyjna (lampa antydepresyjna) różni się od zwykłej lampy przede wszystkim mocą i barwą wydzielanego światła, które porównywalne są do światła słonecznego.

Korzystanie z lamp przeciwdepresyjnych, reguluje przede wszystkim proces wytwarzania melatoniny. Leczenie światłem pomaga w odnowieniu witalności i dobrego nastroju. Można ją z powodzeniem stosować w warunkach domowych. Lampy przeciwdepresyjne renomowanych wytwórców

Radość życia
Autor: hyacinth50
Źródło: http://www.flickr.com

mają certyfikat (czytaj tutaj więcej) wyrobu leczniczego a o ich styl dbają wybitni architekci. Obecnie światłoterapia używana jest znacząco do różnorodnego rodzaju chorób.

Sprawdź mój serwis (https://terapiamanawa.pl/detoks-alkoholowy/)! W nim czeka na Ciebie następna fantastyczna dawka rzetelnych wpisów na powyższy temat. Nie zwlekaj!

Poważnym problemem może być depresja sezonowa, choćby w przypadku młodych osób, dzieci. Działanie dobroczynnego światła słonecznego albo nienaturalnych promieni ultrafioletowych wykorzystywane jest od bardzo dawna.

Postaciami upoważnionymi do leczenia światłem są: lekarze, fizykoterapeuci, bioenergoterapeuci lub psycholodzy. Ta technika zdrowienia może być używana we własnym zakresie lub w obecności personelu szpitali. Światłoterapia stosowane jest w przypadku zespołów depresyjnych i w dużej mierze może zastąpić leki antydepresyjne czy metody psychoterapeutycznej. Fototerapia ma bardzo znaczący wpływ na ludzi w podeszłym wieku, którzy dużo czasu przebywają w domach. Działanie sztucznego słońca powoduje wzmocnienie kości i ustanie stanów depresji. Sztucznym światłem leczy się też zaburzenia snu oraz rytmu biologicznego, które poczuć mogą osoby pracujące na drugą zmianę, jak również przemieszczające do odmiennych stref czasowych.