Laserowe leczenie nietrzymania moczu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu spowodowane jest nadwątleniem mięśni Kegla, jakie nie kurczą się prawidłowo i nie zaciskają cewki moczowej. Spowodowane może być także rozciągnięciem pochwy, czego skutkiem jest zmiana kąta nachylenia cewki . W rezultacie dochodzi do automatycznego wyciekania moczu. Do mimowolnego wyciekania moczu dochodzi wyłącznie w wypadkach podniesionego ciśnienia wewnątrz jamy brzusznej, a zatem w trakcie śmiechu, kaszlu, kichania, a również podczas wzmożonego wysiłku cielesnego. W spoczynku nie obserwuje się niemiłych dolegliwości.

zabiegi medycyny estetycznej

Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com

Problem jest bardzo częstym schorzeniem i tyczy się wielu pań po porodzie naturalnym lub po okresie menopauzy.

Nie czekaj i sprawdź umieszczone tu uwagi na nasz temat (https://okulistyka-jedrzejczak.pl/badanie-oct/). To z pewnością okażą się godne Twojej uwagi informacje – zwyczajnie kliknij ten link.

To grupa ok. 3 do 5 milionów pacjentek w Polsce. W grupie pań po trzydziestce procent tenże może zwiększać się do 30%, zaś po pięćdziesiątce – do 60%. Nie leczone nietrzymanie moczu prowadzi do dużego ograniczenia komfortu życia z powodu niemiłego zapachu powiązanego z wyciekającym moczem oraz następowania powikłań takich jak: zapalenie układu moczowego jak też wyprysków skóry krocza. Rozpoznanie wysiłkowego nietrzymania moczu zachodzi na podstawie charakterystycznego wywiadu chorobowego i po przeprowadzeniu testów diagnostycznych. Do zazwyczaj wykonywanych zalicza się próbę Bonneya, jakie zapewniają ocenę stopnia nietrzymania moczu i efektywności leczenia farmakologicznego jak też fizjoterapii. Jeśli idzie o nietrzymanie moczu leczenie uzależnione jest od stopnia postępu objawów. Pewną z opcji terapeutycznych jest laseroterapia bądź nastrzykiwanie ścian pęcherza moczowego botoxem.

Czym jest laserowe obkurczanie pochwy? Zabieg ów polega na nieablacyjnym obkurczeniu pochwy. Światło lasera hartuje obszar ujścia cewki moczowej. Efektem jest obkurczenia tkanki, co wywołuje redukcję kąta nachylenia cewki moczowej a także przywraca jej należyte funkcjonowanie. Leczenie laserem obejmuje 2 fazy: Etap I Tuż przed rozpoczęciem zabiegu laserowego pochwa pacjentki jest dokładnie wypłukana, po czym roztwór odkażający zostaje delikatnie osuszony i usunięty z błony śluzowej. Drugim krokiem będzie wprowadzenie do pochwy specjalnie opracowanego wziernika laserowego, jaki służy jako układ doprowadzania wiązki laserowej. Energia laserowa jest aplikowana wzdłuż przedniej ściany pochwy.